nedeľa, 20 júna, 2021
32.7 C
Bratislava
Úvod Aréna Heger považuje zmluvu o nákupe Sputnik V za výhodnú

Heger považuje zmluvu o nákupe Sputnik V za výhodnú

Premiér Eduard Heger (OĽANO) považuje zmluvu o nákupe vakcín Sputnik V za výhodnú. Najmä preto, že na Slovensku je skupina ľudí, ktorá sa chce očkovať iba touto vakcínou. Očakáva, že v prípade dobrých výsledkov testov sa začne na Slovensku očkovať vakcínou Sputnik V najneskôr v polovici mája. Hovoril o tom v diskusii TV JOJ Na hrane.

“Sú tu ľudia, ktorí Sputnik V chcú, preto je povinnosťou štátu ho zabezpečiť,” vyhlásil Heger. Za dobrú považuje aj cenu za vakcíny. “Cena je veľmi dobrá. Je porovnateľná s inými vakcínami,” podotkol. Zmluva na nákup vakcín je uzavretá na 19.900.000 amerických dolárov bez DPH.

Na Slovensko dosiaľ prišlo 200.000 vakcín Sputnik V. Zmluva hovorí o ďalších dodávkach počas niekoľkých mesiacov. Slovensko zatiaľ Sputnikom V neočkuje. Premiér pripomenul, že aktuálne čaká na výsledky testov z maďarského laboratória.

“Akonáhle prídu výsledky, minister zdravotníctva bude vedieť, či je bezpečná. Podľa výsledkov bude uvoľňovať šaržu,” uviedol Heger. Predpokladá, že všetky výsledky budú v poriadku.

V diskusii hovoril aj o daňovo-odvodovom zaťažení. Premiér sľubuje, že sa zvyšovať nebude. Zvyšovanie daní ale jednoznačne nevylúčil. “Daňová reforma ak príde, tak preto, aby bola prospešná pre občanov,” povedal.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

Slovensko
Pozitívne vzorky 391,325 +28 Dnes Úmrtí 12,492 +6 Dnes Uzdravení 377,950 Infikovaných 883 Last updated: 20. júna 2021 - 16:40 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -