nedeľa, 16 mája, 2021
13.4 C
Bratislava
Úvod Aréna Remišová očakáva od riaditeľa SIS hĺbkovú reformu a obnovenie dôvery

Remišová očakáva od riaditeľa SIS hĺbkovú reformu a obnovenie dôvery

Vicepremiérka Veronika Remišová (Za ľudí) očakáva od nového riaditeľa Slovenskej informačnej služby (SIS) hĺbkovú reformu a obnovenie dôvery u zahraničných partnerov. Uviedla to po stredajšom rokovaní vlády, na ktorom kabinet odsúhlasil navrhnutie Michala Aláča za šéfa SIS.

Ako podotkla Remišová, viacerí vysokí predstavitelia tajných služieb sú momentálne obvinení, čo má zničujúci dosah na dôveru v tajné služby. “Potrebujeme, aby sme obnovili dôveru aj u zahraničných partnerov a aby výmena informácií medzi zahraničnými partnermi a našou tajnou službou prebiehala bez problémov,” skonštatovala.

Ministerka spravodlivosti Mária Kolíková (Za ľudí) vyhlásila, že k Aláčovi nepozná žiadne námietky, ktoré by musela vzniesť. “Keď si pozriem jeho životopis, tak ide o osobu, ktorá dôverne pozná štruktúru SIS,” poznamenala.

Šéf SaS a minister hospodárstva Richard Sulík podľa svojich slov Aláča doteraz nepoznal. Prišiel sa predstaviť na koaličnú radu a z jeho odpovedí mal Sulík veľmi dobrý dojem. Myslí si, že Aláč je veľmi dobrá voľba na post riaditeľa SIS.

Hnutie OĽANO uviedlo, že od nového riaditeľa SIS bude očakávať uplatňovanie “vysokých morálnych štandardov a maximálne profesionálne nasadenie pri odhaľovaní trestnej činnosti a zaisťovaní bezpečnosti SR”.

Miesto šéfa tajných sa uvoľnilo po odchode Vladimíra Pčolinského. Z funkcie ho odvolali v marci na jeho vlastnú žiadosť po tom, ako bol zadržaný a obvinený z korupcie.

Riaditeľa SIS vymenúva a odvoláva prezident SR na návrh vlády.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 387,420 +258 Dnes Úmrtí 12,203 +35 Dnes Uzdravení 370,552 Infikovaných 4,665 Last updated: 16. mája 2021 - 00:55 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -