nedeľa, 20 júna, 2021
30.8 C
Bratislava
Úvod Aréna Holandsko napriek vysokej incidencii nákazy otvára obchody a terasy podnikov

Holandsko napriek vysokej incidencii nákazy otvára obchody a terasy podnikov

Holandsko v stredu po štyroch mesiacoch tvrdého lockdownu súvisiaceho s pandémiou nového typu koronavírusu otvára aj napriek stále vysokému počtu nakazených obchody a terasy reštaurácií a ruší i zákaz nočného vychádzania. Informovala o tom agentúra DPA.

Kaviarne a pohostinstvá budú nateraz otvorené v čase 12.00-18.00 h a ľudia budú môcť okrem členov vlastnej domácnosti privítať na návšteve aj ďalšie dve osoby.

O prvom otvorení krajiny rozhodla vláda premiéra Marka Rutteho navzdory varovaniam odborníkov radiacich vláde v boji s pandémiou. Okrem vysokému počtu infikovaných je naďalej situácia vážna aj v nemocniciach. Momentálne evidujú v krajine na 100.000 obyvateľov za sedem dní 220 nakazených.

Vláda však počíta s tým, že počet infikovaných rýchlo klesne po zaočkovaní. V Holandsku dostalo aspoň jednu dávku vakcíny približne päť miliónov občanov, čo predstavuje takmer 30 percent z dospelého obyvateľstva.

V Holandsku zaviedli lockdown v polovici decembra. Prvýkrát od druhej svetovej vojny bol v januári zavedený aj zákaz nočného vychádzania, čo vo viacerých holandských mestách vyústilo do nepokojov a potýčok s políciou.

Holandskí lekári ešte minulý týždeň varovali pred núdzovým stavom v preplnených nemocniciach. Ten by totiž znamenal, že by sa muselo rozhodovať o tom, ktorým pacientom ešte bude poskytnutá starostlivosť. Pritom už teraz sa množstvo operácií odkladá, keďže nemocničné lôžka sú obsadené covidovými pacientmi.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

Slovensko
Pozitívne vzorky 391,325 +28 Dnes Úmrtí 12,492 +6 Dnes Uzdravení 377,950 Infikovaných 883 Last updated: 20. júna 2021 - 21:25 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -