utorok, 27 júla, 2021
28.7 C
Bratislava
Úvod Aréna Johnson poprel slová: radšej nech sa kopia tisíce tiel, ako lockdowny

Johnson poprel slová: radšej nech sa kopia tisíce tiel, ako lockdowny

Britský premiér Boris Johnson v pondelok poprel vyjadrenie, že by radšej videl “tisícky tiel nakopených do výšky”, než aby vyhlásil ďalší lockdown. Informovala o tom stanica Sky News.

Johnson odmietol obvinenie britských novín Daily Mail v pondelkovom vydaní, že tieto slová povedal v októbri, krátko pred druhým celoštátnym lockdownom v Anglicku.

Daily Mail napísal, že Johnson vtedy po zasadnutí vo svojom londýnskom sídle na Downing Street vyhlásil: “Už žiadne po…né lockdowny – nech sa aj kopia do výšky tisícky tiel!”

Premiér na návšteve vo waleskom meste Wrexham dostal cez obed otázku, či niekedy tieto slová povedal. “Nie,” zareagoval.

“Podľa mňa je dôležité to, čo ľudia od nás chcú – aby sa nám ako vláde podarilo zaistiť, že lockdowny zaberú, a tie zabrali,” vysvetľoval Johnson. “Vzdávam hold ľuďom tejto krajiny, celej našej krajine, že naozaj spojila sily a spolu s prebiehajúcim očkovaním sme toto ochorenie dostali pod kontrolu,” dodal.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

NAJČÍTANEJŠIE

Slovensko
Pozitívne vzorky 392,406 +51 Dnes Úmrtí 12,534 Uzdravení 379,419 Infikovaných 453 Last updated: 27. júla 2021 - 20:25 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -