štvrtok, 17 júna, 2021
28.8 C
Bratislava
Úvod Aréna Prezidentka víta uvoľnenie financií z rezervy premiéra pre týrané ženy

Prezidentka víta uvoľnenie financií z rezervy premiéra pre týrané ženy

Prezidentka SR Zuzana Čaputová ocenila, že z rezervy premiéra sa uvoľnia tri milióny eur na pomoc týraným ženám. Uviedol to hovorca hlavy štátu Martin Strižinec.

“Prezidentka poukazuje na túto potrebu dlhodobo a osobitne počas pandémie, ktorá má obzvlášť nepriaznivý dopad na obete domáceho násilia,” uviedol hovorca. Dodal, že hlava štátu víta aj ohlasované systémové riešenie financovania takýchto služieb.

Premiér Eduard Heger (OĽANO) v pondelok informoval, že uvoľnil z rezervy predsedu vlády tri milióny eur pre centrá pre obete domáceho násilia. O dotáciu môžu organizácie požiadať do 26. mája, podmienky sú zverejnené na stránke Úradu vlády (ÚV) SR.

Minister práce, sociálnych vecí a rodiny Milan Krajniak (Sme rodina) vysvetlil, že prostredníctvom rezervy sa vykryje “diera” vo financovaní tzv. bezpečných domovov. Priblížil, že bežne sú financované z nórskych fondov, rokovanie o novej partnerskej dohode sa však pre pandémiu oneskorilo. Krajniakov rezort sa preto obrátil na úrad vlády.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

Slovensko
Pozitívne vzorky 391,210 +61 Dnes Úmrtí 12,464 +8 Dnes Uzdravení 377,673 Infikovaných 1,073 Last updated: 17. júna 2021 - 20:10 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -