streda, 19 mája, 2021
9.9 C
Bratislava
Úvod Aréna Pre nedostatok čipov prerušila Škoda Auto výrobu batérií

Pre nedostatok čipov prerušila Škoda Auto výrobu batérií

Nemeckému Volkswagenu pribúdajú problémy spôsobené nedostatkom čipov. Tie sa najnovšie týkajú aj českej automobilky Škoda Auto, pričom podľa tamojších odborárov musela firma v posledných dňoch pristúpiť k odstávkam výroby na niektorých linkách. Informoval o tom server e15.cz.

Ako uviedli odborári zo Škody Auto, pre nedostatok čipov došlo k odstávke v produkcii batérií. Tie automobilka vyrába v závode v Mladej Boleslavi pre elektrický model Enyaq a svoje hybridné vozidlá. Absencia polovodičov spomalila aj produkciu prevodoviek, ktoré zamestnanci Škody montujú vo Vrchlabí.

Vedenie automobilky na otázku E15 uviedlo, že problém s nedostatkom čipov nemá rýchle riešenie. Ako povedala hovorkyňa Škody Auto Kamila Biddle, v posledných mesiacoch intenzívne pracujú na minimalizácii účinkov celosvetového nedostatku polovodičov na výrobu. “Napriek tomu predpokladáme, že dostupnosť čipov bude aj v budúcich mesiacoch obmedzená,” dodala.

Pripomenula, že situáciu zhoršili aj februárové snehové búrky v Texase, keď tamojší veľkí výrobcovia čipov museli odstaviť výrobu. “Z tohto dôvodu sa preto nedá vylúčiť ďalšie prispôsobovanie výroby,” dodala.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 387,892 Úmrtí 12,248 Uzdravení 371,361 Infikovaných 4,283 Last updated: 19. mája 2021 - 05:25 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -