Pre nedostatok čipov prerušila Škoda Auto výrobu batérií

0
Zamestnanec automobilky Škoda Auto prichádza na bicykli na rannú smenu do závodu v českom meste Mladá Boleslav. (Foto: TASR)

Nemeckému Volkswagenu pribúdajú problémy spôsobené nedostatkom čipov. Tie sa najnovšie týkajú aj českej automobilky Škoda Auto, pričom podľa tamojších odborárov musela firma v posledných dňoch pristúpiť k odstávkam výroby na niektorých linkách. Informoval o tom server e15.cz.

Ako uviedli odborári zo Škody Auto, pre nedostatok čipov došlo k odstávke v produkcii batérií. Tie automobilka vyrába v závode v Mladej Boleslavi pre elektrický model Enyaq a svoje hybridné vozidlá. Absencia polovodičov spomalila aj produkciu prevodoviek, ktoré zamestnanci Škody montujú vo Vrchlabí.

Vedenie automobilky na otázku E15 uviedlo, že problém s nedostatkom čipov nemá rýchle riešenie. Ako povedala hovorkyňa Škody Auto Kamila Biddle, v posledných mesiacoch intenzívne pracujú na minimalizácii účinkov celosvetového nedostatku polovodičov na výrobu. “Napriek tomu predpokladáme, že dostupnosť čipov bude aj v budúcich mesiacoch obmedzená,” dodala.

Pripomenula, že situáciu zhoršili aj februárové snehové búrky v Texase, keď tamojší veľkí výrobcovia čipov museli odstaviť výrobu. “Z tohto dôvodu sa preto nedá vylúčiť ďalšie prispôsobovanie výroby,” dodala.