piatok, 30 júla, 2021
30.8 C
Bratislava
ÚvodArénaGoogle novým nástrojom pomôže slovenským firmám rozumieť umelej inteligencii

Google novým nástrojom pomôže slovenským firmám rozumieť umelej inteligencii

Google chce novým nástrojom pomôcť slovenským firmám lepšie porozumieť umelej inteligencii (AI), v ktorej podľa spoločnosti tkvie miliardový potenciál. Nová platforma má malým a stredným podnikom, ktoré sa chcú o AI dozvedieť viac, poskytnúť informačné materiály v slovenskom jazyku, firmy tu nájdu aj prístup k bezplatným kurzom.

Spoločnosť podotkla, že pri využívaní AI na optimalizáciu podnikania malé a stredné podniky na Slovensku výrazne zaostávajú za veľkými spoločnosťami. Nová platforma im preto pomôže identifikovať oblasti v ich podnikaní vhodné na aplikáciu AI a zároveň predstaví aj ďalšie nástroje dostupné pre širokú verejnosť.

Firmy a živnostníci takisto budú mať k dispozícii aj nástroj umelej inteligencie pre firmy, ktorý im pomôže v niekoľkých krokoch objaviť potenciál v oblasti AI v rámci ich podnikania a poskytne aj personalizované odporúčania špecificky pre danú oblasť podnikania s konkrétnymi tipmi, ako začať.

Na základe dát spoločnosti McKinsey firma podotkla, že do roku 2030 pokrok v oblasti AI a automatizácie môže tvoriť 13,5 % rastu hrubého domáceho produktu (HDP) Európskej únie (EÚ). Vzhľadom na silnú orientáciu na priemysel je na Slovensku potenciál AI vyšší než vo väčšine európskych krajín. “Rast HDP založený na inováciách v oblasti AI však nemusí byť taký výrazný, ak sa tejto príležitosti dostatočne nechopia aj menšie podniky,” podotkla spoločnosť.

Ako ilustrovala firma, v rámci Európy využíva AI napríklad česká firma SkyMaps, a to na pomoc farmárom lepšie zacieliť aplikáciu pesticídov a chrániť pôdu. Zaoberá sa využitím satelitných snímok a snímok z dronov na zhromažďovanie dát o poliach a ich následnej analýze, výstupom sú aplikačné mapy. Ďalším príkladom je dánsky startup Radiobotics, ktorý pomocou AI pomáha vyhodnocovať lekárske röntgenové snímky kĺbov a kostí s veľkou presnosťou.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 392,581 +44 Dnes Úmrtí 12,536 Uzdravení 379,498 Infikovaných 547 Last updated: 30. júla 2021 - 15:25 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -