Mesík: Buď je Sputnik šmejd, alebo je pre Moskvu propaganda dôležitejšia, ako životy Rusov

6
Juraj Mesík, analytik globálnych trendov a rizík (Foto: facebook J.Mesíka)

Čo si myslieť o vakcíne Sputnik V? ParlamentneListy.sk sa opýtali doktora Juraja Mesíka, analytika globálnych rizík. O čo tu ide? A Juraj Mesík sa zamyslel a vraví: “Otázka tiež znie – prečo Kremeľ nezachraňuje vlastných ľudí, ale vyváža svoju vakcínu do sveta?” Tu je celý Mesíkov názor na Sputnik V.

“O kvalite Sputnika V toho vieme veľmi málo, ale pozornosť každého inteligentného človeka by mala zaujať skutočnosť, že v Rusku, ktoré ho ponúka celému svetu, je 11. apríla zaočkovaných podľa ruských oficiálnych zdrojov 6% obyvateľov. V Maďarsku, ktoré ho ak sa nemýlim dováža, ich je zaočkovaných 30% – teda 5 x viac. Aj na Slovensku, kde pred lietadlom s paletami Sputnika šaškovalo remdesivirové trio Matovič – Krajčí – Jarčuška, je zaočkovaných skoro 3 x viac ľudí ako v Rusku. Matovič, ktorý priviedol Slovensko do katastrofy akú sme nezažili od Druhej svetovej vojny, nakoniec ešte z hlúposti a zúfalstva poslúžil Kremľu ako ďalší z dlhého radu užitočných idiotov, a stal sa nástrojom ruskej propagandy,” myslí si Mesík. 

Otázka by podľa neho mala znieť: prečo Kremeľ nezachraňuje vlastných ľudí, ale vyváža svoju vakcínu do sveta?

A odpoveď? “Ponúka sa viac odpovedí a žiadna nie je pre Moskvu priaznivá. Buď v mene súkromných ziskov v Kremli kašľú na životy vlastných ľudí, alebo je pre Moskvu propaganda dôležitejšia, ako životy Rusov, alebo je tá vakcína šmejd, ktorú radšej vyvezú sprosťáčikom do sveta, než by ju podávali svojim vlastným,” vyhlásil Mesík.

6 KOMENTÁRE

  1. Pána Mesíka uznávam ako odborníka, ale matematik z neho nebude. Rusi majú počet obyvateľov 150 000 000. Keď ich je zaočkovaných 5,6%, tak to je 8 400 000 zaočkovaných.
    Maďarsko má 9 700 000 obyvateľov, keď ich je zaočkovaných 27,8%, tak to je 2 696 600 zaočkovaných.
    A keby bolo, podľa jeho teórie, u nás zaočkovaných 3x viac ako v Rusku, tak Slovensko by muselo mať 25 200 000 obyvateľov.

  2. Ak podľa samozvaného odborníka je SputnikV šmejd, tak je otázkou prečo by ruský,, cár,,ohrozil svoju Armádu , políciu, lekárov a ostatných pracovníkov,, cárskej,, infraštruktúry lebo ich očkovali ako prvých!!!!!

  3. Rusi nepotrebujú toľko očkovať – majú množstvo antivirových liekov s podobnou účinnosťou ako vakcína. Ani ivermectin nie je pre nich zaujímavý, majú účinnejšie lieky a vyvíjajú ďalšie. Pre deti majú vakcíny vo forme nosných kvapiek. Zdravotníctvo a farmácia je na inej úrovni ako u nás a vo väčšine krajín, preto môžu vyvážať Sputnik…

  4. Alebo im je jasné, že sa nejedná o pandémiu ale to, že covid je zneužitý na geopolitické ciele Veľkého resetu a Rusi tomu aj takýmto spôsobom bránia. Žiadne vypnutie ekonomiky, otvorené obchody, žiadne testovanie do nemoty ale liečba a prevencia ako pri ostatných vírusových ochoreniach.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu