Pellegrini: Zastavte nekoordinované pobehovanie ministra Matoviča po Moskve a Budapešti

2
Predseda strany Hlas-SD Peter Pellegrini. Foto: TASR

Medzinárodné rokovania ministra financií Igora Matoviča komentuje predseda Hlas-SD Peter Pellegrini. Ešte pred jeho rokovaním v Budapešti Pellegrini vyzval najvyšších ústavných činiteľov, nech zastavia ministra financií navštevujúceho zahraničných partnerov mimo protokolárnych pravidiel a nech prevezmú zodpovednosť za zahraničnú politiku Slovenska. Ostalo to bez odpovede.

“Vyzývam najvyšších predstaviteľov štátu, pani prezidentku Čaputovú, pána predsedu parlamentu Kollára, nového predsedu vlády Hegera, ako aj ministra zahraničných vecí Korčoka, aby zastavili nekoordinované pobehovanie ministra financií Igora Matoviča po Moskve a Budapešti a prevzali zodpovednosť za zahraničnú politiku Slovenska späť do svojich rúk,” vyhlásil Pellegrini vo videu na sociálnej sieti.

“Igor Matovič sa pustil bez schválenia vlády do rokovania s veľkým globálnym hráčom akým je Rusko a silným regionálnym hráčom ako je Maďarsko bez koordinácie so slovenským ministerstvom zahraničných vecí. Sú to silní partneri, ktorí prevyšujú svojím potenciálom odborné schopnosti Igora Matoviča,” upozorňuje Pellegrini.

Kritike podrobil aj to, že na rokovania neboli prizvaní ani slovenskí veľvyslanci. Slovenská diplomacia je tak podľa neho úplne odstavená od vyhodnocovania tejto situácie.

“Ochrana zdravia a obyvateľov je, samozrejme, prvoradá. Ale musí sa uskutočňovať podľa zaužívaných pravidiel a kontroly v súlade s národnoštátnym záujmom Slovenska a nie nepredvídateľnými politickými ambíciami skrachovaného premiéra,” hovorí Pellegrini.

- Reklama -

2 KOMENTÁRE

  1. Tento krát sa p.Pellegrini silno mýli , lebo žiadna zahraničná politika SR neexistuje ! Existuje len politika , ktorú na Slovensku NÁSILNE presadzuje režim USA a režim EU !!!

  2. Ten pan Pellegrini zůstává na chvostu a tak dělá co umí. Když se nenašel nikdo kromě pana ministra Matoviče, kdo by se “s velkým globálním hráčem” a “silným regionálním hráčem” domluvil, přestože “převyšují svým potenciálem jeho odborné schopnosti.”Buď chvála Davidovi, že se neleká Goliáše jako on.

Comments are closed.