Korčok sa pýta: O čom boli rokovania v Budapešti?

2
minister zahraničných vecí Ivan Korčok (SaS) Foto: TASR

Piatkové rokovania ministra financií Igora Matoviča (OĽANO) s maďarskými partnermi v Budapešti sa uskutočnili bez zástupcu slovenského veľvyslanectva. Rozhodol o tom Matovič. Vylúčenie diplomatov vedúcim delegácie je podľa šéfa rezortu diplomacie Ivana Korčoka (nominant SaS) krajne netradičný postup, keďže išlo o rokovanie s ministrom zahraničných vecí Maďarska. Informoval o tom komunikačný odbor Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí (MZVEZ) SR.

„Slovenská diplomacia je profesionálna a lojálna voči záujmom Slovenskej republiky. Preto nevidím dôvod na jej obchádzanie pri pracovných cestách do zahraničia. Za slovenskou zahraničnou službou pevne stojím a verím, že nie som sám spomedzi členov vlády, kto ma voči nej plnú dôveru,” uviedol minister.

Korčok sa zároveň ohradil voči tvrdeniam poslanca OĽANO Györgyho Gyimesiho, podľa ktorého bola neúčasť zástupcu slovenského veľvyslanectva predpokladom úspechu rokovaní s maďarskou stranou.

„Je to hrubé obviňovanie slovenskej diplomatickej služby. Na mieste je otázka, o čom boli rokovania v Budapešti, na ktorých sa mohol zúčastniť poslanec trvale osočujúci slovenskú diplomaciu, a zároveň sa týchto rokovaní nesmel zúčastniť nikto zo slovenských diplomatov,” vyhlásil minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Ivan Korčok.

- Reklama -

2 KOMENTÁRE

  1. Ja si myslým , ba povedal by som , že som o tom presvedčený , že vyhlásenie p.Gyimesiho je úplne SPRÁVNE a trafilo , ako sa hovorý ,, klinec po hlavčke,, !? Trafená hus zagágala a úrad ktorý vedie p.Korčok sa ozval ! Predseda vlády Maďarska pán Orbán je človek , ktorý háji záujmy Maďarska a nenechá sa vydierať exotmi z Bruselu !

Comments are closed.