Slovensko použilo milión vakcín proti COVID-19

0
Ilustračná snímka. Doktorka očkuje mladú žženu proti koronavírusu v novootvorenom veľkokapacitnom vakcinačnom centre. (Foto: TASR)

Vo štvrtok (1. 4.) sa na Slovensku podala miliónta vakcína proti ochoreniu COVID-19. Od 26. decembra 2020 do 1. apríla sa použilo 1.000.911 očkovacích látok. Informovala o tom hovorkyňa Ministerstva zdravotníctva (MZ) SR Zuzana Eliášová.

Očkovanie je podľa rezortu zdravotníctva najúčinnejšou ochranou proti novému koronavírusu. Pre ministerstvo zdravotníctva je očkovanie proti ochoreniu COVID-19 jednou z priorít a denne odborníci na rezorte kladú dôraz na zrýchlenie vakcinácie na Slovensku.

Do štvrtka 1. apríla bolo podaných vyše milión vakcín, pričom 737.496 ľudí dostalo prvú dávku a z nich 263.415 dostalo už aj druhú dávku.

Očkovanie by sa malo v najbližšom období ešte urýchliť. V druhom kvartáli príde na Slovensko nová jednodávková vakcína od spoločnosti Johnson & Johnson. Krajiny EÚ zároveň vo štvrtok schválili dodatočné dávky vakcíny od spoločnosti Pfizer/BioNTech. V najbližších troch mesiacoch do našej krajiny príde 1,63 milióna dávok tejto očkovacej látky.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu