Doležal kritizuje: Cestovný ruch a gastro potrebujú pomoc! Vláda nemá zasadať, ale aj rokovať

0
minister dopravy a výstavby v demisii Andrej Doležal (nominant Sme rodina) Foto: TASR

Vypustenie avizovaných bodov programu z rokovania stredajšej vlády kritizoval pred začiatkom zasadnutia minister dopravy a výstavby Andrej Doležal (nominant Sme rodina). “Vláda nemôže len zasadať, musí aj rokovať,” povedal.

Zdôraznil, že vplyvom koaličnej krízy sa zdržali niektoré rozhodnutia a rokovania o dôležitých bodoch, preto nerozumie, prečo boli naplánované body zo stredajšieho rokovania vypustené. “Nevidím na to zásadný dôvod, nemáme časový luxus, aby sme si mohli dovoliť ešte týždeň čakať,” uviedol.

Avizoval, že s určitosťou chce na rokovanie predložiť bod o zvýšení pomoci pre gastro a cestovný ruch o 157 miliónov eur. “Tým ľuďom treba pomôcť, nemôžeme čakať ďalší týždeň, kým sa to dostane do programu,” zdôraznil.

Pôvodne sa mal vládny kabinet zaoberať plánom úloh na ochranu pamiatok i zásadami vydávania Vestníka vlády SR. Okresné úrady by podľa pôvodne predloženého materiálu viac nemali mať povinnosť posielať obciam vo svojom obvode bez zriadeného webového sídla čiastky vestníka vlády v listinnej podobe. V programe bolo aj viacero informatívnych materiálov.

V stredu skoro ráno však vypustili kompletný program, nahradili ho bodmi týkajúcimi sa núdzového stavu a opatrení počas pandémie.

Vláda ešte rokuje.

- Reklama -