pondelok, 25 októbra, 2021
9.9 C
Bratislava
ÚvodArénaNemecko preradilo Slovensko medzi covid rizikové krajiny

Nemecko preradilo Slovensko medzi covid rizikové krajiny

Nemecko v piatok aktualizovalo zoznam rizikových krajín v súvislosti s pandémiou nového koronavírusu. Slovensko, Česko ani rakúska spolková krajina Tirolsko už nepatria medzi oblasti, kde sa vo veľkej miere šíria varianty nového druhu koronavírusu – obe krajiny boli preradené do skupiny štátov s vysokým rizikom nákazy v dôsledku vysokej hodnoty týždňovej incidencie (počet nakazených na 100.000 obyvateľov za sedem dní). Informoval o tom na svojej webovej stránke Inštitút Roberta Kocha (RKI).

Od nedele je na tomto zozname aj celé Francúzsko a jeho zámorské teritóriá. Francúzsky departement Moselle pritom RKI zároveň charakterizuje aj ako rizikovú oblasť so šírením variantov koronavírusu.

Osoby prichádzajúce do Nemecka z rizikových oblastí sa musia preukázať negatívnym testom na koronavírus nie starším ako 48 hodín a podstúpiť povinnú desaťdňovú karanténu, ktorú je možné ukončiť druhým negatívnym testom po piatich dňoch izolácie, uvádza RKI.

Za nové rizikové oblasti (so zvýšeným rizikom nákazy vírusom SARS-CoV-2) považuje RKI pevninské Dánsko (výnimka naďalej platí pre Faerské ostrovy a Grónsko), fínske regióny Kanta-Häme, Päijät-Häme a Pirkanmaa, nórsku provinciu Rogaland a Požecko-slavónsku župu v Chorvátsku. Do rovnakej skupiny RKI preradil i rakúsku spolkovú krajinu Tirolsko a celý Izrael (doteraz bol zaradený do zoznamu vysoko rizikových oblastí).

Za rizikové oblasti Nemecko už nepovažuje fínsky región Satakunta a nórsku provinciu Agder.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 457,431 +993 Dnes Úmrtí 12,917 +14 Dnes Uzdravení 413,068 Infikovaných 31,446 Last updated: 25. októbra 2021 - 12:20 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -spot_img