Zatiaľ sa sčítalo vyše 78 percent obyvateľov

0
Ilustračná snímka. Foto: TASR

Od 15. februára sa doteraz sčítalo vyše 78 percent obyvateľov, čo predstavuje vyše 4,4 milióna sčítaných. Najviac, 84 percent obyvateľov, je sčítaných v Žilinskom kraji. Informovala o tom hovorkyňa Sčítania obyvateľov, domov a bytov (SODB) 2021 Jasmína Stauder.

 Nad 80 percent sčítaných majú aj v Trenčianskom (82 percent) a Trnavskom (takmer 81 percent) kraji. V Bratislavskom kraji je sčítaných takmer 80 percent obyvateľov.

Menej ako 80 percent obyvateľov sa sčítalo tiež v Nitrianskom (79 percent), Banskobystrickom (76 percent), Prešovskom (75 percent) a Košickom (71 percent) kraji.

Stopercentnú sčítanosť dosiahli obce Šarbov v Prešovskom kraji, Sklabinský Podzámok (Žilinský kraj), Príkra (Prešovský kraj) a Havranec (Prešovský kraj). “Ich obyvateľom patrí poďakovanie, rovnako ako aj Jalšovíku v Banskobystrickom kraji,” spresnila Stauder.

Elektronické sčítanie, keď obyvateľ vypĺňa formulár sám, sa začalo 15. februára a potrvá do 31. marca. Asistované sčítanie bude od apríla do konca októbra. Všetko potrebné nájdu občania na webe www.scitanie.sk.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu