nedeľa, 20 júna, 2021
19.3 C
Bratislava
Úvod Aréna Finančná správa prijala zatiaľ necelého pol milióna daňových priznaní

Finančná správa prijala zatiaľ necelého pol milióna daňových priznaní

Daňové priznanie k dani z príjmu za minulý rok už podalo takmer pol milióna daňovníkov. Polovica z nich na splnenie tejto povinnosti využila elektronický spôsob. V piatok o tom informovala hovorkyňa Finančnej správy (FS) SR Martina Rybanská.

 FS ročne príjme vyše 1,2 milióna daňových priznaní, túto povinnosť si k piatku splnilo 468.335 daňovníkov, pričom 274.910 daňových priznaní podali klienti elektronicky. “Počty prijatých daňových priznaní sa vyvíjajú štandardne ako po minulé roky. Odporúčame však daňovníkom, aby si splnenie tejto povinnosti nenechávali na poslednú chvíľu,” uviedla Rybanská.

Klienti FS pritom podľa hovorkyne využívajú aj možnosť požiadať o predĺženie lehoty na podanie daňového priznania. Zatiaľ tak štandardnou formou urobilo 89.785 daňovníkov.

V tomto roku môžu “papierovo” komunikujúci klienti finančnej správy oznámiť predĺženie lehoty aj zjednodušeným spôsobom, a to zaslaním emailu na adresu podnety@financnasprava.sk. FS už v súčasnosti zbiera a akceptuje doteraz zaslané oznámenia týmto spôsobom, keďže chce vyjsť klientom v ústrety.

Zosúladenie dohodnutého zámeru s legislatívou ešte definitívne odobrí Národná rada SR, ktorá o tom bude rokovať v utorok 30. marca tohto roka. Daňový subjekt, ktorý má povinnosť komunikovať s finančnou správou elektronicky, podáva takéto oznámenie naďalej jednoduchým spôsobom cez všeobecné podanie na portáli FS.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

Slovensko
Pozitívne vzorky 391,297 Úmrtí 12,486 Uzdravení 377,854 Infikovaných 957 Last updated: 20. júna 2021 - 05:40 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -