utorok, 27 júla, 2021
29.2 C
Bratislava
Úvod Aréna Nemecko opatrenia cez Veľkú noc nesprísni. Merkelová sa ospravedlnila

Nemecko opatrenia cez Veľkú noc nesprísni. Merkelová sa ospravedlnila

Nemecká kancelárka Angela Merkelová v stredu oznámila, že Nemecko sa rozhodlo zrušiť plánované päťdňové sprísnenie pandemických opatrení počas Veľkej noci. Informovala o tom agentúra AP.

Kancelárka v utorok ráno po rokovaní s premiérmi 16 nemeckých spolkových krajín oznámila, že Nemecko predlžuje celoštátny lockdown v súvislosti s pandémiou nového koronavírusu o štyri týždne do 18. apríla. Prísne epidemiologické pravidlá pritom mali platiť počas veľkonočných sviatkov v období 1. – 5. apríla.

Tento návrh podľa AP vyvolal množstvo otázok v súvislosti s logistikou a takisto bol terčom kritiky, pretože mu nepredchádzala verejná diskusia.

Merkelová v stredu uviedla, že rozhodnutie s krajinskými premiérmi prijala s dobrým úmyslom, pretože tretia vlna pandémie sa musí zabrzdiť. Teraz je však podľa nej jasné, že išlo o chybu, keďže takýto plán nebolo možné pre krátkosť času dobre realizovať.

“Táto chyba je čisto mojou chybou,” povedala a požiadala obyvateľov krajiny o prepáčenie, píše agentúra DPA. “Chyba sa musí ako chyba pomenovať, ale predovšetkým sa musí opraviť,” zdôraznila.

“Hlboko ľutujem, že toto rozhodnutie spôsobuje dodatočnú neistotu,” povedala kancelárka po tom, ako svoje rozhodnutie oznámila premiérom nemeckých spolkových krajín.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

NAJČÍTANEJŠIE

Slovensko
Pozitívne vzorky 392,406 +51 Dnes Úmrtí 12,534 Uzdravení 379,419 Infikovaných 453 Last updated: 27. júla 2021 - 14:55 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -