Prioritou Doležala v nasledujúcom období bude dostavba úsekov D1

0
Minister dopravy a výstavby SR Andrej Doležal (nom. Sme rodina). Foto: TASR

Maximálnu pozornosť a úsilie chce minister dopravy Andrej Doležal (nominant Sme rodina) v tomto roku sústrediť na diaľnicu D1. Zamerať sa plánuje napríklad na úsek Turany – Hubová, ale aj na juhozápadný obchvat Prešova. Šéf rezortu dopravy to uviedol v rozhovore pri príležitosti prvého roku vo funkcii ministra.

Za prioritu nasledujúceho obdobia Doležal jednoznačne považuje dostavbu úsekov D1. “Budeme precízne dohliadať na úseky Hubová – Ivachnová aj na úsek s tunelom Višňové. A chceme čo najviac rozpracovať úsek Turany – Hubová a dokončiť juhozápadný obchvat Prešova, čo je tiež úsek D1,” priblížil.

V ďalšom roku vo funkcii ministra dopravy tak chce pokračovať v tom, čo si na rezorte stanovili v tom prvom. “Čaká nás spustenie verejného obstarávania pre úsek R4, druhej časti severného obchvatu Prešova a plánujeme pokračovať aj v príprave ďalších úsekov R4,” skonštatoval Doležal. Zároveň sa má “dosúťažiť” R2 na východe, úsek Košice, Šaca – Košické Oľšany a pokračovať sa bude vo výstavbe R2 pod Zvolenom, čo je južný ťah na Košice. Doležal je súčasne presvedčený, že sa podarí odovzdať obchvat Bratislavy D4/R7.

Spomenul tiež projekty v železničnej infraštruktúre, medzi nimi modernizáciu koridoru na české hranice Bratislava – Kúty či na rakúske hranice Devínska Nová Ves – Rakúsko a pokračuje sa v modernizácii tzv. piateho koridoru. “Tu by som chcel pripomenúť že práve rok 2021 je rokom železníc a čaká nás jedna z najväčších modernizácií železničného vozového parku,” zdôraznil. Poznamenal tiež, že z plánu obnovy žiada rezort dopravy milióny eur práve na obnovu železničnej infraštruktúry.

- Reklama -