utorok, 15 júna, 2021
15.1 C
Bratislava
Úvod Aréna Šipoš: Ak potrebuje SaS odchádzať, je to ich slobodná vôľa

Šipoš: Ak potrebuje SaS odchádzať, je to ich slobodná vôľa

Predseda poslaneckého klubu OĽANO Michal Šipoš nevidí problém v tom, aby šéf SaS Richard Sulík prišiel na ich klub hovoriť o vládnej kríze, ak s ním poslanci budú chcieť hovoriť. “Budeme túto požiadavku preberať,” uviedol. Šéf brannobezpečnostného výboru Juraj Krúpa (OĽANO) uviedol, že osobne nepotrebuje Sulíka počuť na klube, jeho názory a postoje pozná, keďže o nich verejne hovorí. Na riešenie koaličnej krízy vidia obaja viacero možností, preferujú však udržanie vlády.

“Viem sa porozprávať s hocikým, ale myslím si, že tieto veci, ktoré SaS deklarovala, mali ostať pri rokovacom stole,” povedal v súvislosti so Sulíkovou požiadavkou prísť na klub Šipoš. Myslí si, že kroky, ktoré SaS verejne komunikovala v súvislosti s koaličnou krízou, napríklad ultimáta a dodatočné požiadavky, nie sú na mieste. Dodal, že by v súčasnosti nemali verejnosť zaťažovať vnútornými záležitosťami.

V súvislosti s koaličnou krízou sú podľa Šipoša všetky alternatívy na stole, no preferuje zotrvanie vo štvorkoalícii. “Nikoho neposielame preč. Mám skôr pocit, že oni sa vyhrážajú, každý deň dávajú nové ultimáta,” skonštatoval v súvislosti s prípadným odchodom SaS. “Ak potrebujú za každú cenu odchádzať, je to ich slobodná vôľa,” dodal. Prípadného vyslovovania nedôvery premiérovi v pléne Národnej rady (NR) SR sa nebojí.

Krúpa skonštatoval, že ak by chcel Sulík prísť na klub OĽANO a vysvetliť im svoje videnie sveta, potom by mohol svoje názory chcieť vysvetľovať aj premiér Igor Matovič (OĽANO) klubu SaS. “To len Sulík prejavuje takéto záujmy vysvetľovať nám na klube OĽANO, aké má problémy s Igorom Matovičom,” podotkol. V súvislosti so situáciou v koalícii rovnako hovorí o viacerých alternatívach. “Uvidíme, ktorá z nich bude tá, na ktorej sa dohodneme,” dodal. Preferuje však udržanie vlády, aby nedošlo k predčasným voľbám.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

Slovensko
Pozitívne vzorky 391,038 Úmrtí 12,441 Uzdravení 377,280 Infikovaných 1,317 Last updated: 15. júna 2021 - 09:10 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -