nedeľa, 24 októbra, 2021
0.4 C
Bratislava
ÚvodArénaČína pokračuje v tlaku na technologické koncerny

Čína pokračuje v tlaku na technologické koncerny

Čínsky prezident Si Ťin-pching signalizoval, že Peking bude pokračovať v sprísňovaní regulácie technologických koncernov. Vyzval totiž na urýchlenie pri prijímaní nových zákonov a pravidiel pre takzvané “platformové” spoločnosti.

“Vývoj niektorých platformových spoločností nie je štandardný a predstavuje riziko,” povedal Si Ťin-pching. Označenie platforma sa používa na široké spektrum technologických firiem, od sociálnych sietí až po online obchody, a zahŕňa koncerny, ako sú napríklad Tencent či Alibaba.

Prezident uviedol, že regulátori musia “zaplátať diery a medzery v plavidlách” pre takéto spoločnosti. Regulačné úrady musia podľa neho sprísniť dohľad nad týmito firmami, zabrániť monopolom, podporovať férovú konkurenciu a zastaviť nekontrolovanú expanziu kapitálu. Dodal, že regulátori tiež musia vytvoriť systém práv vlastníctva údajov.

Aktuálny tlak na technologické firmy v Číne prichádza priamo od lídrov krajiny. Podobne ako prezident, začiatkom tohto mesiaca prisľúbil sprísnenie dohľadu nad fintech sektorom, potlačenie monopolov a boj proti neregulovanej expanzii kapitálu aj premiér Li Kche-čchiang. To signalizuje, že regulačné úrady, ktoré už pritlačili na Ant Group, čo je fintech divízia koncernu Alibaba, a teraz sa zamerali na koncern Tencent, zrejme budú pokračovať v krokoch proti technologickým gigantom.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 456,438 +3,207 Dnes Úmrtí 12,903 +8 Dnes Uzdravení 412,674 Infikovaných 30,861 Last updated: 24. októbra 2021 - 10:55 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -spot_img