sobota, 16 októbra, 2021
7.6 C
Bratislava
ÚvodArénaECB zvýšila v minulom týždni nákup dlhopisov, ich hodnota dosiahla 14 mld...

ECB zvýšila v minulom týždni nákup dlhopisov, ich hodnota dosiahla 14 mld eur

Európska centrálna banka (ECB) zvýšila minulý týždeň nákupy aktív v úsilí zastaviť rast výnosov dlhopisov. Banka tak zvýšila svoju aktivitu na trhu ešte predtým, než predstavitelia ECB oznámili, že “výrazne” posilnia nákupy aktív. Poukázali na to v pondelok zverejnené najnovšie údaje.

V obave, že rastúce výnosy dlhopisov by mohli zbrzdiť tempo rastu, ECB po pravidelnom zasadnutí vo štvrtok 11. marca rozhodla, že nákupy dlhopisov v budúcom štvrťroku zvýši. To by malo pomôcť udržať výnosy dlhopisov na nízkej úrovni v situácii, keď eurozóna zápasí s ďalšou vlnou pandémie nového koronavírusu.

Ako uviedla agentúra Reuters, v minulom týždni kúpila ECB dlhopisy v rámci svojho protikrízového programu PEPP v hodnote 14 miliárd eur. V týždni predtým nakúpila dlhopisy v hodnote 11,9 miliardy eur. Po započítaní ďalších programov nákupov aktív minula ECB v minulom týždni celkovo 19,3 miliardy eur, zatiaľ čo v týždni predtým predstavoval celkový objem nákupov 17,1 miliardy eur.

Najnovšie údaje nezahrnujú nákupy zrealizované od štvrtkového rozhodnutia ECB o zvýšení nákupov dlhopisov, keďže na zrealizovanie transakcií sú potrebné približne dva dni. Skutočným indikátorom najnovšieho rozhodnutia ECB tak budú údaje banky zverejnené v pondelok 22. marca.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 0 Úmrtí 0 Uzdravení 0 Infikovaných 0 Last updated: 16. októbra 2021 - 02:02 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -spot_img