Navaľného previezli z väznice Koľčugino, špekuluje sa, že do Pokrova

0
Na archívnej snímke z videa ruský opozičný líder Alexej Navaľnyj čaká na súdne vypočutie na policajnej stanici v meste Chimki pri Moskve 18. januára 2021. (Foto: TASR/AP)

Ruské úrady oznámili právnikom ruského opozičného politika Alexeja Navaľného, že ich mandanta previezli z vyšetrovacej väznice v meste Koľčugino vo Vladimirskej oblasti. Miesto, kam ho previezli, však neoznámili.

Navaľného právnička Oľga Michajlovová pre rozhlasovú stanicu Echo Moskvy uviedla, že úrady sú pritom o prevozoch odsúdených povinné informovať, a to právnikov i príbuzných.

Spravodajský portál Meduza.io pripomenul, že Navaľnyj sa ocitol vo väzbe v polovici januára – hneď po svojom návrate z liečenia v Nemecku.

Následne mu súd vo februári zmenil pôvodne podmienečný trest väzenia vynesený v kauze Yves Rocher na nepodmienečný. Vzhľadom na čas, ktorý už strávil v cele predbežného zadržania a v domácom väzení, si bude musieť vo väzení odsedieť dva a pol roka. 

Meduza.io spresnila, že 25. februára bol Navaľnyj preložený z moskovskej vyšetrovacej väznice Matrosskaja tišina, pričom až 3. marca vyšlo najavo, že je vo väznici v meste Koľčugino.

Agentúra TASS vtedy s odvolaním sa na vlastné zdroje uviedla, že ide o “karanténu pred prevozom do nápravného tábora č. 2 v Pokrove”.

Niekoľko médií už skôr informovalo, že Navaľnyj si svoj trest odsedí práve v tomto väzenskom zariadení.

- Reklama -