utorok, 11 mája, 2021
27 C
Bratislava
Úvod Aréna Smer: Pôsobenie Mikulca ako ministra vnútra považujeme za nedostatočné

Smer: Pôsobenie Mikulca ako ministra vnútra považujeme za nedostatočné

Opozičná strana Smer-SD považuje pôsobenie Romana Mikulca (OĽANO) vo funkcii ministra vnútra za nedostatočné. Ako uviedol hovorca strany Ján Mažgút v hodnotení prvého roku ministra, dôvodmi sú nedostatok odbornosti, profesionality, dôstojnej komunikácie a ďalšie nedostatky, ktoré sa podľa nich odrážajú vo zvyšovaní politizácie polície.

Smer kritizuje napríklad “opätovnú politizáciu voľby policajného prezidenta” v súvislosti s avizovanými zmenami. “Veľké problémy vidíme v zmenách vo výsluhových dôchodkoch, ktoré poškodili mnohých poctivých policajtov a donútili ich opustiť policajný zbor. Za veľmi znepokojujúci považujeme aj húfny odchod mnohých policajtov z policajného zboru, ktorí nesúhlasia s tým, ako postupuje vedenie policajného zboru a ministerstvo vnútra,” skonštatoval Mažgút.

Ako zlyhanie vnímajú aj nedostatočné kontrolné opatrenia na hraniciach Slovenskej republiky pri príchode zo zahraničia.

Ministerstvo vnútra by sa malo podľa strany v budúcnosti sústrediť hlavne na odpolitizovanie polície, dodržiavanie platného právneho poriadku, dodržiavanie zásady primeraného zásahu a rovnako tak aj na slušnejšiu komunikáciu či transparentnejší prístup vedenia polície a samotného ministra Mikulca.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 386,136 +350 Dnes Úmrtí 12,077 +26 Dnes Uzdravení 368,447 Infikovaných 5,612 Last updated: 11. mája 2021 - 19:10 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -