utorok, 28 septembra, 2021
15.8 C
Bratislava
ÚvodArénaKorčok: Rokovania Szijjártóa s Gyimesim boli neprijateľné

Korčok: Rokovania Szijjártóa s Gyimesim boli neprijateľné

Šéf slovenskej diplomacie Ivan Korčok (nominant SaS) trvá na tom, že rokovania maďarského ministra zahraničných vecí Pétra Szijjártóa v Komárne s poslancom Národnej rady SR Györgym Gyimesim (OĽANO) v súvislosti so zákonom o štátnom občianstve boli neprijateľné, nakoľko ide o výsostnú vnútroštátnu záležitosť. Korčok o tom informuje na sociálnej sieti.

“Pokiaľ som minister zahraničných vecí, vždy budem brániť záujmy a suverenitu Slovenskej republiky a Národnej rady, ktorá o tomto dôležitom zákone rokuje,” napísal.  

Szijjártó rokoval v stredu (3.3.) v Komárne s Gyimesim o dvojitom občianstve. Rezort diplomacie si preto predvolal maďarského veľvyslanca, aby vysvetlil postup maďarskej strany. Korčok vtedy zdôraznil, že otázka novelizácie zákona o štátnom občianstve nie je témou bilaterálnych vzťahov a ide o vnútornú záležitosť Slovenska. Premiér Igor Matovič (OĽANO) ale označil vzťahy s maďarskými vrcholovými politikmi za dostatočne priame na to, aby sme s nimi mohli diskutovať o tejto téme.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 408,609 +121 Dnes Úmrtí 12,596 Uzdravení 386,148 Infikovaných 9,865 Last updated: 28. septembra 2021 - 00:25 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -