Koaličná kríza: Remišová a Sulík prišli na stretnutie s prezidentkou

0
Na snímke predsedníčka strany Za ľudí, podpredsedníčka vlády a ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR Veronika Remišová (druhá sprava), podpredseda Za ľudí a podpredseda NRSR Juraj Šeliga (vľavo), podpredsedníčka Za ľudí a ministerka spravodlivosti SR Mária Kolíková (tretia sprava) prichádzajú na stretnutie s prezidentkou SR Zuzanou Čaputovou do Prezidentského paláca v Bratislave 3. marca 2021. (Foto: TASR)

Predsedníčka koaličnej strany Za ľudí Veronika Remišová prišla v stredu popoludní do Prezidentského paláca na stretnutie s prezidentkou Zuzanou Čaputovou. Diskutovať majú o aktuálnej politickej situácii. Pripojil sa k nej aj líder vládnej SaS Richard Sulík, ktorý už v stredu absolvoval jedno rokovanie s hlavou štátu za prítomnosti svojich straníckych kolegov ministrov Branislava Gröhlinga a Ivana Korčoka.

Premiér Igor Matovič (OĽANO) zatiaľ v Prezidentskom paláci nebol.

V koalícii je už dlhšiu dobu napätie, pnutie teraz vyvolal nákup vakcín Sputnik V, ktoré mal vyrokovať premiér Igor Matovič (OĽANO) s ruskou stranou. Za ľudí a SaS sú proti používaniu vakcíny, ktorá nemá registráciu v Európskej únii.

Za ľudí už prišla o dvoch poslancov, hrozia jej ďalšie odchody. Remišová nevylúčila ani možnosť rozpadu vládnej koalície. Sulík aj Remišová hovoria o potrebe prijať zásadné rozhodnutia. Požiadavkou SaS je podľa stredajších slov Sulíka otvoriť debatu o rekonštrukcii vlády, predčasné voľby odmieta.

Predseda parlamentu a šéf koaličného hnutia Sme rodina Boris Kollár pozval predstaviteľov OĽANO, SaS a Za ľudí v stredu o 17.00 h do Národnej rady SR, aby si sadli za jeden stôl a diskutovali.

- Reklama -