Sea-Watch 3 zachránila v Stredozemnom mori 102 utečencov

0
Loď nemeckej humanitárnej organizácie Sea-Watch plavba záchranná akcia Stredozemné more (Autor: TASR)

Dobrovoľníci na záchrannej lodi Sea-Watch 3 zachránili v sobotu 102 utečencov, ktorí sa snažili cez Stredozemného more doplaviť do Európy. Informovala o tom mimovládna organizácia Sea-Watch so sídlom v nemeckom Berlíne, píše agentúra DPA.
     

 V piatok dobrovoľníci zachránili z potápajúceho sa člnu 45 migrantov, vrátene 13 maloletých utečencov bez sprievodu dospelého. Viacero utečencov bolo vysilených a vyžadovali zdravotnú starostlivosť, priblížila Sea-Watch. Podľa neziskovej organizácie sa tak na lodi Sea-Watch 3 v súčasnosti nachádza 147 zachránených osôb.
     

 Záchranná loď vyplávala zo španielskeho prístavu Burriana neďaleko Valencie zhruba pred týždňom, po sedemmesačnej “nútenej prestávke,” informovala Sea-Watch.
     

 Z údajov Organizácie Spojených národov (OSN) vyplýva, že od začiatku roka 2021 sa v Stredozemnom mori v snahe dostať sa do Európy utopilo zhruba 170 utečencov. Utečenci prichádzajúci po tejto trase pochádzajú najmä zo severu Afriky.
     

 Za rovnaké časové obdobie do Talianska z Líbye dorazilo približne 4500 utečencov, informovalo talianskej ministerstvo vnútra.

- Reklama -