sobota, 31 júla, 2021
28.9 C
Bratislava
ÚvodArénaBiden sa virtuálne stretne s mexickým prezidentom Obradrom

Biden sa virtuálne stretne s mexickým prezidentom Obradrom

Americký prezident Joe Biden absolvuje 1. marca svoju druhú “virtuálnu” schôdzku so zahraničným lídrom, tentoraz so svojím mexickým náprotivkom Andrésom Manuelom Lópezom Obradorom, oznámila v piatok hovorkyňa Bieleho domu Jen Psakiová.
     

 Podľa agentúry AFP hovorkyňa uviedla, že táto “virtuálna schôdzka” sa bude týkať spolupráce v oblasti migrácie, spoločného rozvojového úsilia v južnom Mexiku a Strednej Amerike, boja proti koronavírusu a hospodárskej spolupráce.
      

Kancelária mexického prezidenta informovala, že obaja prezidenti “budú hovoriť o spoločnej vízii a cieľoch” vrátane “mechanizmov spolupráce pri riešení štrukturálnych príčin migrácie na severe Strednej Ameriky a v južnom Mexiku”.
     

 Migrácia sa stala ústrednou otázkou vo vzťahoch medzi Mexikom a Spojenými štátmi, ktoré majú 3200 kilometrov dlhú spoločnú hranicu.
     

 Za vlády Bidenovho predchodcu, republikána Donalda Trumpa, Mexiko – pod hrozbou uvalenia ciel – súhlasilo s tým, že ľudí, ktorí požiadali v USA o azyl, ponechá na svojom území, kým budú úrady ich prípady vybavovať.
     

 Bidenovo prvé virtuálne stretnutie sa uskutočnilo v utorok, keď hovoril s kanadským premiérom Justinom Trudeauom. Biden opätovne potvrdil úzke väzby USA s Kanadou, ktoré boli za Trumpa napäté, zatiaľ čo Trudeau označil priateľstvo medzi oboma krajinami za “vynikajúce”, dodala AFP.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 392,647 +66 Dnes Úmrtí 12,540 +4 Dnes Uzdravení 379,535 Infikovaných 572 Last updated: 31. júla 2021 - 18:10 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -