Haiti zažilo najkrvavejší útek z väzenia, vodcu gangu zastrelila polícia

0
Na Haiti sú nespokojní aj občania. Na foto z protivládneho protestu polícia používa slzotvorný plyn na protestujúcich občanov. Foto: TASR/ AP.

Z väznice na Haiti utieklo vyše 400 väzňov. Násilím sprevádzaný útek si vyžiadal 25 mŕtvych vrátane riaditeľa väznice, informovali v piatok tamojšie úrady.
      

Podľa agentúry AFP minister pre komunikáciu Frantz Exantus uviedol, že k hromadnému úteku z väznice na predmestí hlavného mesta Port-au-Prince došlo ešte vo štvrtok, pričom odvtedy zahynulo 25 ľudí vrátane šiestich väzňov a riaditeľa väznice Paula Hectora Josepha.
     

 “Medzi zabitými sú aj niektorí obyčajní občania, ktorých väzni zabili počas úteku,” dodal Exantus.
    

  Agentúra AP uviedla, že medzi obeťami je aj vodca jedného z miestnych gangov Arnel Joseph. Podľa niektorých správ bolo cieľom hromadného úteku práve oslobodenie Josepha, ktorý bol na Haiti najhľadanejším zločincom až do jeho zatknutia v roku 2019.
     

 Polícia uviedla, že Joseph deň po úteku z väzenia jazdil na motorke v meste L’Estere. Na kontrolnom stanovišti ho spozorovali policajti, pričom Joseph vytiahol zbraň. Počas prestrelky s policajtmi zahynul.
    

  Podľa AP bol tento útek z väzenia najväčší a najkrvavejší v krajine za posledné desaťročie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu