nedeľa, 18 apríla, 2021
10.3 C
Bratislava
Úvod Aréna Haiti zažilo najkrvavejší útek z väzenia, vodcu gangu zastrelila polícia

Haiti zažilo najkrvavejší útek z väzenia, vodcu gangu zastrelila polícia

Z väznice na Haiti utieklo vyše 400 väzňov. Násilím sprevádzaný útek si vyžiadal 25 mŕtvych vrátane riaditeľa väznice, informovali v piatok tamojšie úrady.
      

Podľa agentúry AFP minister pre komunikáciu Frantz Exantus uviedol, že k hromadnému úteku z väznice na predmestí hlavného mesta Port-au-Prince došlo ešte vo štvrtok, pričom odvtedy zahynulo 25 ľudí vrátane šiestich väzňov a riaditeľa väznice Paula Hectora Josepha.
     

 “Medzi zabitými sú aj niektorí obyčajní občania, ktorých väzni zabili počas úteku,” dodal Exantus.
    

  Agentúra AP uviedla, že medzi obeťami je aj vodca jedného z miestnych gangov Arnel Joseph. Podľa niektorých správ bolo cieľom hromadného úteku práve oslobodenie Josepha, ktorý bol na Haiti najhľadanejším zločincom až do jeho zatknutia v roku 2019.
     

 Polícia uviedla, že Joseph deň po úteku z väzenia jazdil na motorke v meste L’Estere. Na kontrolnom stanovišti ho spozorovali policajti, pričom Joseph vytiahol zbraň. Počas prestrelky s policajtmi zahynul.
    

  Podľa AP bol tento útek z väzenia najväčší a najkrvavejší v krajine za posledné desaťročie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 375,974 +638 Dnes Úmrtí 11,106 +63 Dnes Uzdravení 255,300 Infikovaných 109,568 Last updated: 18. apríla 2021 - 17:09 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -