piatok, 5 marca, 2021
4.8 C
Bratislava
Úvod Aréna Šeliga s Vetrákom pripravujú návrhy na online hlasovanie v parlamente

Šeliga s Vetrákom pripravujú návrhy na online hlasovanie v parlamente

Online hlasovanie Národnej rady (NR) SR pri predlžovaní núdzového stavu je naďalej súčasťou diskusie. Ak by sa našla dohoda s opozíciou, návrh by mohol prísť už na najbližšiu riadnu schôdzu parlamentu. Tá sa má začať 16. marca. Pre TASR to uviedol podpredseda parlamentu Juraj Šeliga (Za ľudí). Predseda Ústavnoprávneho výboru NR SR Milan Vetrák (OĽANO) avizoval ďalšie stretnutie pracovnej skupiny k novele rokovacieho poriadku a online hlasovaniu na stredu (24.2.)
     

 “Online hlasovanie v pléne o predĺžení núdzového stavu je stále predmetom diskusie, možno sa nám na tom podarí dohodnúť v stredu 24. februára, keď bude ďalšie zasadnutie pracovnej skupiny,” uviedol Vetrák. Priblížil, že sa už dohodli na úprave umožňujúcej online rokovanie výborov, na zabezpečení audiovizuálnych verejne dostupných prenosov z ich rokovaní či na zabezpečení fungovania výborov zmenou pravidiel týkajúcich sa overovateľov.
    

  Šeliga dodal, že zmena rokovacieho poriadku by mohla ísť do parlamentu v dvoch balíkoch. V stredu by podľa jeho slov už mali mať paragrafové znenie prvého návrhu a nasledovať majú rokovania s opozíciou.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

NAJČÍTANEJŠIE

Slovensko
Pozitívne vzorky 319,582 +2,423 Dnes Úmrtí 7,665 +105 Dnes Uzdravení 255,300 Infikovaných 56,617 Last updated: 5. marca 2021 - 17:09 (+01:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky