USA: Biden a Harrisová si pripomenú obete pandémie

0
Joe Biden (Foto: TASR/AP)

Americký prezident Joe Biden a viceprezidentka Kamala Harrisová si v pondelok pripomenú pamiatku obetí koronavírusovej pandémie v Spojených štátoch. Na súmraku budú spolu s partnermi pri Bielom dome držať minútu ticha a zapália sviečky, oznámila prezidentská kancelária. Biden predtým vystúpi s príhovorom, informovala agentúry DPA a AP.

 Očakáva sa, že USA počas pondelka dosiahnu ďalšiu smutnú hranicu v pandémii, keď počet úmrtí na ochorenie COVID-19 v krajine prekročí 500.000. V absolútnych číslach je to zďaleka najvyšší počet obetí v súvislosti s nákazou koronavírusom Sars-CoV-2 zo všetkých krajín sveta. Prvé známe úmrtie v dôsledku covidu zaznamenali USA vlani 6. februára, uviedla televízia CNN.

Televízia NBC News už na základe vlastného výpočtu informovala, že počet úmrtí v USA presiahol pol milióna ešte v nedeľu. Podľa rešpektovanej štatistiky Univerzity Johnsa Hopkinsa sa Spojené štáty k tejto hranici blížia s vyše 498.800 úmrtiami evidovanými k nedeľňajšiemu večeru.

Biden kladie dôraz na pripomínanie si životov vyhasnutých v dôsledku nákazy koronavírusom, približuje AP. Prvé podujatie, na ktorom sa zúčastnil po príchode do Washingtonu na svoju inauguráciu pred mesiacom, bola spomienková ceremónia, kde predniesol príhovor.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu