Česko: Babiš ukončil spoluprácu s Prymulom. Už druhý raz porušil opatrenia, ktoré navrhol

0
český premiér Andrej Babiš (Foto: TASR/AP)

Český premiér Andrej Babiš vo štvrtok večer oznámil, že ukončil spoluprácu so svojím poradcom Romanom Prymulom z dôvodu jeho návštevy štvrtkového futbalového zápasu, informoval spravodajský server Novinky.cz.
     

“Pán Prymula je veľký odborník na epidémie; sociálna inteligencia mu však chýba,” napísal Babiš Novinkám.cz. Premiér Prymulovu návštevu zápasu označil za nesprávny krok voči futbalovým fanúšikom, ktorí sa nemôžu dostať na štadión, i voči ľuďom, od ktorých vláda chce, aby sa zdržiavali najmä doma.
      

“Dohodli sme sa na ukončení spolupráce, pretože toto nie je možné,” povedal Babiš.
     

 Zápas Európskej ligy medzi Slaviou Praha a anglickým klubom Leicester City okrem Prymulu z VIP tribúny sledovali v Prahe i hradný kancelár Vratislav Mynář s manželkou, riaditeľ Českej televízie Petr Dvořák, tenistka Petra Kvitová a europoslanec Alexandr Vondra. Všetci podľa Noviniek.cz pred zápasom absolvovali test na ochorenie COVID-19.
     

 Bývalý minister zdravotníctva Prymula ešte niekoľko hodín pred zápasom v médiách podľa Noviniek.cz uviedol, že v Česku by sa podľa neho mal zaviesť tvrdý lockdown a obmedziť pohyb ľudí.
     

 Prymula vo funkcii ministra zdravotníctva skončil vlani v októbri po tom, ako vyšlo najavo, že sa stretol v reštaurácii na pražskom Vyšehrade s vtedajším prvým podpredsedom hnutia ANO Jaroslavom Faltýnkom. Stalo sa tak v nočných hodinách aj napriek tomu, že podľa vládneho nariadenia mali byť v tento čas reštaurácie v ČR zatvorené.
      Exminister Prymula tentoraz podľa Noviniek.cz návštevou zápasu zrejme opatrenie neporušil. Vybraní partneri pražskej Slavie na zápasoch môžu byť prítomní na základe výnimky ministerstva zdravotníctva. Bežní občania majú zatiaľ vstup na zápasy zakázaný.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu