pondelok, 28 novembra, 2022
4 C
Bratislava
ÚvodArénaDo výberového konania na sudcu Najvyššieho správneho súdu sa neprihlásil ešte nikto

Do výberového konania na sudcu Najvyššieho správneho súdu sa neprihlásil ešte nikto

Súdna rada SR zatiaľ neeviduje žiadnu prihlášku do výberového konania na sudcu Najvyššieho správneho súdu (NSS) SR. Potvrdila to hovorkyňa Kancelárie Súdnej rady Veronika Müller. Uchádzači môžu žiadať o zaradenie do výberového konania do 26. februára.

Výberové konanie na obsadenie 29 voľných miest sudcov na NSS SR sa má uskutočniť od 7. do 9. apríla a od 12. do 14. apríla.

O funkciu sa môže uchádzať sudca, ale aj nesudca, ktorý vykonával právnickú prax najmenej po dobu desiatich rokov a dosiahol vek 30 rokov ku dňu výberového konania.

V prípade nesudcu je okrem právnického vzdelania podmienkou aj zloženie odbornej justičnej skúšky. “Za odbornú justičnú skúšku sa považuje aj advokátska skúška, prokurátorská skúška, notárska skúška a odborná skúška komerčného právnika,” doplnila Súdna rada.

Výberové konanie na sudcov NSS SR pozostáva z verejného vypočutia pred Súdnou radou a overenia predpokladov sudcovskej spôsobilosti.

Súdna rada realizuje aj voľbu kandidáta na predsedu NSS SR. Uskutočniť sa má 2. marca. Jediným kandidátom na voľbu šéfa NSS SR je Jaroslav Macek.

728*90
- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -