piatok, 23 apríla, 2021
12.8 C
Bratislava
Úvod Aréna Johnson mieni vyzvať lídrov G7, aby spolupracovali pri riešení dopadov pandémie

Johnson mieni vyzvať lídrov G7, aby spolupracovali pri riešení dopadov pandémie

Britský premiér Boris Johnson, ktorý bude v piatok predsedať virtuálnemu zasadnutiu lídrov skupiny G7, má v pláne vyzvať svojich náprotivkov, aby sa spojili v misii dosiahnuť distribúciu vakcín proti ochoreniu COVID-19 do všetkých krajín a udržateľné zotavenie z pandémie. Informovala o tom v nedeľu agentúra AP, ktorá sa odvoláva na Johnsonove poznámky k stretnutiu.

 “Riešenia k výzvam, ktorým čelíme – od obrovskej úlohy zabezpečiť, aby mala každá krajina prístup k vakcínam, po snahy zvrátiť škody, ktoré naše ekosystémy utrpeli a dosiahnuť udržateľné zotavenie z pandémie – spočívajú v diskusiách, ktoré vedieme s našimi priateľmi a partnermi po celom svete,” uviedol Johnson vo svojich poznámkach.

Britský premiér bude predsedať stretnutiu lídrov G7 po prvýkrát odvtedy, čo sa Spojené kráľovstvo v januári ujalo predsedníctva tejto skupiny priemyselne najvyspelejších krajín sveta.

Ako poznamenala agentúra AP, bohaté krajiny sú kritizované za to, že skupujú viac vakcín, než potrebujú, čím zapríčiňujú, že rozvojové krajiny k nim nemajú prístup. Odborníci v oblasti verejného zdravia varujú, že pandémiu sa nepodarí dostať pod kontrolu dovtedy, kým nebudú zaočkovaní ľudia všade na svete.

Podľa Jonhnsona musia vlády jednotlivých krajín spolupracovať, aby docielili, že dodávky vakcín budú využité čo najlepšie. “Dúfam, že rok 2021 sa zapíše do dejín ako rok, keď ľudstvo spolupracovalo, aby porazilo spoločného nepriateľa,” poznamenal britský premiér.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 378,635 +485 Dnes Úmrtí 11,405 +48 Dnes Uzdravení 255,300 Infikovaných 111,930 Last updated: 23. apríla 2021 - 13:24 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -