Harabin: Prečo nechali policajti Böhmovi zbraň? Pripomína to Jankovskej lieky v cele

1
Štefan Harabin (Autor: TASR)

Samovražda kajúcnika Františka Böhma, ktorý bol kľúčovým svedkom polície proti korupcii bývalých vysokopostavených policajných funkcionárov aj špeciálneho prokurátora Kováčika – otriasla verejnosťou. Policajný prezident Kovařík síce vyhlásil, že by nebol rád, keby sa začali šíriť rôzne konšpirácie a špekulácie, ale keďže ide v krátkom čase po smrti Milana Lučanského a pokuse Moniky Jankovskej o samovraždu o ďalší prípad, tento raz dokonanej samovraždy, otázky sú mnohé. Kladie ich aj bývalý predseda Najvyššieho súdu Štefan Harabin.

“Samovražda kajúcnika Františka Böhma ma núti ako trestného sudcu položiť minimálne dve otázky. Aký mohol mať motív na samovraždu, keď ako kajúcnik získal v trestnom konaní proti nemu začatom, výrazný benefit oproti ostatným, že bol prepustený z väzby? Ako je možné, že mal zbraň, keď po vznesení trestného obvinenia musel odovzdať zbraň aj legálne držanú?,” pýtal sa Hrabin krátko po Böhmovej smrti.

Ako neskôr vysvitlo, polícia Böhmovi po vznesení obvinení nezadržala legálne držanú zbraň, čo je priam neuveriteľné. “Policajti zrejme spravili chybu, keď mu ich pri jeho zadržaní a potom prepustení z väzby nezaistili. Böhma vyšetrovali ako člena zločineckej skupiny. V takom prípade býva zaistenie zbraní takmer automatické,” píše napríklad Denník N.

A Harabin sa pýta: “…či sa tak stalo zámerne? Veľmi to pripomína veľké množstvo liekov, ktoré mala Jankovská v cele v rozpore s väzobnými štandardmi nie na dennej, ale dokonca až na týždennej báze.”

“Už to ani nie je poriadny týždeň, keď na Slovensku niekto z obvinených nespácha samovraždu. A my sa tu máme tváriť, že všetko je alright, hlavne “nešpekulujme” a nechajme to celé na Matoviča a Lipšica, veď kto by im neveril, zlatúšikom nestranným,” komentoval situáciu poslanec Blaha (Smer-SD).

- Reklama -

1 komentár

  1. Presne tak. Veľmi trefná otázka!!! Ozaj nedali im náhodou aj manuál, ako treba využiť dané možnosti?

Comments are closed.