Policajný prezident Kovařík varuje pred špekuláciami v prípade smrti Böhma

1
Prezident Policajného zboru SR Peter Kovařík (Foto: TASR)

Policajný prezident Peter Kovařík by nebol rád, ak by sa v prípade smrti Františka Böhma, kľúčového svedka vo viacerých aktuálne políciou vyšetrovaných kauzách, začali šíriť rôzne konšpirácie a špekulácie. Policajný šéf to uviedol vo svojom vyhlásení.
    

  “V žiadnom prípade nejde o vraždu, ale podľa doterajších informácií F. B. spôsobil svojej manželke neúmyselné strelné zranenie a následne sa sám zastrelil,” skonštatoval Kovařík. Ženu so zraneniami previezli do jednej z bratislavských nemocníc. Böhm zraneniu na mieste podľahol. Policajný prezident potvrdil, že vyšetrovanie prípadu je vedené na Krajskom riaditeľstve Policajného zboru v Bratislave. “Viac podrobností zatiaľ nie je možné zverejniť,” podotkol Kovařík.
    

  Polícia v piatok (12. 2.) krátko pred polnocou prijala oznámenie o postrelenej žene a zastrelenom mužovi v jednom z rodinných domov v Plaveckom Štvrtku. Prípad si vzhľadom na jeho závažnosť na mieste prevzala bratislavská krajská kriminálka. Televízia JOJ informovala, že ide o Františka Böhma, kľúčového svedka vo viacerých aktuálne políciou vyšetrovaných kauzách, a jeho manželku. Vraj mal byť svedkom tohoto incidentu aj jeho syn.
     

 Böhm bol bývalým príslušníkom Slovenskej informačnej služby. S políciou mal spolupracovať pri vyšetrovaní káuz Judáš či Texasan.  Národná kriminálna agentúra zadržala a obvinila Böhma podľa medializovaných informácií minulý rok v septembri v rámci akcie Božie mlyny. Spolupracovať mal s mafiánskou skupinou takáčovcov. Vypovedať mal aj o údajnom podplácaní bývalého policajného prezidenta Milana Lučanského, ktorý zomrel 30. decembra 2020 po tom, ako sa deň predtým vo väzbe pokúsil o samovraždu. Vypovedať mal aj proti bývalému špeciálnemu prokurátorovi Dušanovi Kováčikovi. Svedčiť tak mal proti bývalým vrcholným predstaviteľom prokuratúry i polície.
    

- Reklama -

1 komentár

  1. To už zakážete ľuďom aj myslieť? Či čo si to vlastne predstavujete? Aké špekulácie? Každý má predsa nárok na vlastný názor!!! Prečo by sa oň nesmel podeliť z inými? Niečoho sa strašne bojíte!!! Toto je to čo vás teraz máta dňom i nocou!!! Bola to určite samovražda? Lebo kopu vrážd narafičili ako samovraždu!!! Táto by nebola ani prvou a ani poslednou. Veď ako kajúcnik bol vonku a nemal dôvod na spáchanie sebe vraždy? Či? Poriadne to smrdí!!!

Comments are closed.