pondelok, 2 augusta, 2021
16.9 C
Bratislava
ÚvodArénaBanská Bystrica: Do ambulancií detskej nemocnice iba s negatívnym testom, aj deti

Banská Bystrica: Do ambulancií detskej nemocnice iba s negatívnym testom, aj deti

Pred každým ambulantným vyšetrením v Detskej fakultnej nemocnici s poliklinikou (DFNsP) v Banskej Bystrici bude od 15. februára potrebný negatívny výsledok antigénového alebo PCR testu na ochorenie COVID-19. Upozornila na to DFNsP v piatok na sociálnej sieti.
     

 “S účinnosťou od 15. februára je pacient povinný preukázať sa negatívnym výsledkom antigénového, respektíve PCR testu nie starším ako 72 hodín aj pred ambulantným vyšetrením. Platí to pre vyšetrenia vo všetkých ambulanciách bez výnimky,” uvádza detská nemocnica.
    

  Výnimku z tejto povinnosti majú deti s poruchou autistického spektra bez obmedzenia veku a deti do jedného roka veku bez klinických príznakov infekčného ochorenia. Sprevádzajúca osoba je však povinná predložiť čestné vyhlásenie o bezinfekčnosti dieťaťa a sprevádzajúcej osoby.
    

  “Ak dieťa do jedného roka veku vykazuje príznaky infekčného ochorenia, alebo malo úzky kontakt s osobou s ochorením COVID-19, platí preň i pre sprevádzajúcu osobu povinnosť preukázať sa negatívnym výsledkom antigénového alebo PCR testu nie starším ako 72 hodín,” zdôraznila nemocnica.
    

  Zariadenie akceptuje výsledky z ktoréhokoľvek odberového miesta. V detskej nemocnici je možné absolvovať testovanie v pracovné dni v čase od 7.20 do 11.00 h. Testovanie je ideálne absolvovať deň vopred alebo prísť na testovanie s dostatočným časovým predstihom pred plánovaným časom vyšetrenia.
    

  “Toto opatrenie sme prijali na základe Klinického protokolu zjednotených postupov poskytovania ambulantnej a ústavnej zdravotnej starostlivosti dieťaťu počas pandémie COVID-19, ktorý vydalo ministerstvo zdravotníctva,” ozrejmila DFNsP.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 392,704 Úmrtí 12,540 Uzdravení 379,560 Infikovaných 604 Last updated: 2. augusta 2021 - 10:10 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -