utorok, 20 apríla, 2021
13.2 C
Bratislava
Úvod Aréna Kaliňák: Dobrovoľné jarné školy majú podporu miest a obcí

Kaliňák: Dobrovoľné jarné školy majú podporu miest a obcí

Združenie miest a obcí Slovenska (ZMOS) podporuje organizovanie dobrovoľných jarných škôl. Tie sa začnú na strednom Slovensku v Banskobystrickom, Trenčianskom a Žilinskom kraji počas budúceho týždňa v čase jarných prázdnin. TASR to potvrdil ústredný riaditeľ Kancelárie ZMOS Michal Kaliňák.
     

 Zároveň tvrdí, že ZMOS podporuje každú aktivitu, ktorá sa týka vzdelávania a rozvoja vedomostí. “Napokon, vlani bolo organizované podobné podujatie, ktoré sa stretlo so záujmom žiakov,” poznamenal Kaliňák.
    

  Žiaci budú môcť počas jarných prázdnin navštevovať dobrovoľné jarné školy. Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR vytvára túto možnosť pre základné a stredné školy s cieľom prispieť k vyrovnaniu rozdielov medzi žiakmi a podporiť učenie sa najmä u tých žiakov, ktorí nemali prístup k plnohodnotnému dištančnému vzdelávaniu.
    

  Jarnú školu je možné organizovať na základných a stredných školách a v ročníkoch, ktoré majú rozhodnutím ministra školstva umožnenú prezenčnú výučbu. Zároveň škola nesmie mať zakázanú prezenčnú výučbu zo strany regionálneho úradu verejného zdravotníctva. Zriaďovateľ v spolupráci s riaditeľom školy môže umožniť konanie jarnej školy. Podmienky na testovanie zamestnancov, zákonných zástupcov, prípadne žiakov sú rovnaké ako pri prezenčnom vyučovaní.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 376,709 +642 Dnes Úmrtí 11,244 +72 Dnes Uzdravení 255,300 Infikovaných 110,165 Last updated: 20. apríla 2021 - 17:39 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -