piatok, 23 apríla, 2021
9.9 C
Bratislava
Úvod Aréna Indickí horolezci nedokázali predložiť fotodokumentáciu o zdolaní Mount Everestu, dostali trest

Indickí horolezci nedokázali predložiť fotodokumentáciu o zdolaní Mount Everestu, dostali trest

Nepál zakázal dvom indickým horolezcom a vedúcemu ich tímu horolezeckú činnosť v krajine na šesť rokov po tom, ako sa vyšetrovaním zistilo, že dvojica sfalšovala svoj výstup na Mount Everest z roku 2016. Napísala o tom v stredu webová stránka stanice BBC.
      

Narénder Singh Jadav a Síma Rání Gosvámí dostali v tom čase od nepálskeho ministerstva cestovného ruchu potvrdenie o dosiahnutí vrcholu najvyššej hory sveta. Vyšetrovanie sa začalo potom, keď dvojica nedokázala poskytnúť nijaký dôkaz o dosiahnutí vrcholu.
      

Keď Jadava vlani nominovali na prestížne ocenenie Tenzing Norgay National Adventure Award, ostatní horolezci začali spochybňovať tvrdenia dvojice o zdolaní Mount Everestu. Dosiahnutie vrcholu tejto hory s nadmorskou výškou takmer 8849 metrov sa všeobecne považuje za oslňujúci úspech pre horolezcov na celom svete.
     

 Podľa predstaviteľa nepálskeho ministerstva cestovného ruchu sa vyšetrovaním zistilo, že dvojica indických horolezcov “nikdy nedosiahla vrchol” tejto hory a nebola schopná predložiť spoľahlivý fotografický dôkaz.
    

  Jadav, Gosvámí a tímový vedúci Naba Kumár Phukón preto dostali od nepálskych úradov šesťročný zákaz vykonávania horolezeckej činnosti v tejto himalájskej krajine – začínajúc retrospektívne v roku 2016. Ich certifikát o zdolaní Mount Everestu bol anulovaný.
      Ministerstvo tiež pokutovalo spoločnosť, ktorá daný výstup zorganizovala, ako aj šerpov, ktorí indických horolezcov podporovali.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 378,635 +485 Dnes Úmrtí 11,405 +48 Dnes Uzdravení 255,300 Infikovaných 111,930 Last updated: 23. apríla 2021 - 12:54 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -