Grécky premiér čelí kritike pre obed porušujúci zákaz zhromažďovania

0
grécky premiér Kyriakos Mitsotakis (vpravo) na stretnutí s lekármi (Foto: facebook K. Mitsotakisa)

Grécka vláda musela odvracať kritiku po tom, ako internet obletela fotografia premiéra Kyriakosa Mitsotakisa, užívajúceho si obed na vzdialenom ostrove v spoločnosti asi 30 ľudí napriek zákazu zhromažďovania. Informovala o tom agentúra AFP.

Grécko v piatok ohlásilo prísnejšie opatrenia proti šíreniu koronavírusu, vrátane zákazu vychádzania po 18.00 h vo veľkých mestách, pričom zákaz zhromažďovania v súkromných rezidenciách zostal v platnosti. Podľa fotografie, ktorá sa čoskoro na sociálnych sieťach stala virálom, sa však Mitsotakis v sobotu stretol s približne 30 ľuďmi v dome poslanca vládnej strany Christodoulosa Stefanadisa na ostrove Ikaria.  

Grécke opozičné strany odsúdili nerešpektovanie pravidiel premiérom. Socialistická strana KINAL vo svojom vyhlásení označila obed za “provokatívny a urážlivý” pre grécky ľud. Bývalý premiér Alexis Tsipras, vodca hlavnej opozičnej strany Syriza, obvinil svojho nástupcu z toho, že si opäť raz “robí, čo chce”.

Mitsotakis čelil kritike už začiatkom decembra za výlet na horských bicykloch, ktorý bol považovaný za porušenie prísnych vládnych opatrení prijatých v rámci lockdownu.

“Múdry človek nespraví tú istú chybu dvakrát. Nejde o opakovaný akt neopatrnosti, ale ukazuje to hlbokú aroganciu … Ja som moc a robím si, čo chcem. Prečo? Pretože môžem,” napísal Tsipras na Instagrame.

Hovorca vlády Christos Tarantilis v nedeľu vrátil úder. “V čase spúšťania národného očkovacieho programu, ktorý si vyžaduje podporu všetkých politických strán, si pán Tsipras zvolil taktiku rozdeľovania a dezorientácie,” uviedol vo svojom vyhlásení. Tarantilis zdôraznil, že obed sa konal “pod holým nebom”, pričom rúška si jeho účastníci sňali iba vtedy, keď jedli.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu