sobota, 27 novembra, 2021
0.8 C
Bratislava
ÚvodArénaPo brexite klesol export z Británie do Európskej únie o 68 percent

Po brexite klesol export z Británie do Európskej únie o 68 percent

Export z Veľkej Británie do Európskej únie v januári klesol až o 68 % v dôsledku ukončenia prechodného obdobia po brexite. Vyplýva to z údajov Asociácie cestných prepravcov (RHA).
      

Britská vláda tieto údaje nepotvrdila. Podľa nej problémy na hraniciach sú minimálne po tom, čo Británia ukončila proces vystúpenia z EÚ a dohodla sa s Bruselom na obchodných podmienkach. Firmy a prepravcovia od začiatku roka museli prijať nové podmienky vrátane nových systémov pre firmy a úrady v Severnom Írsku. Niektoré podniky mali navyše problémy s novými colnými deklaráciami a zdravotnými certifikátmi.
     

Zahraniční členovia RHA ohlásili 68-percentný pokles exportu v januári. “Pociťujem ako veľmi frustrujúce a obťažujúce, že ministri sa rozhodli nepočúvať priemysel a expertov,” cituje agentúra Reuters šéfa RHA Richarda Burnetta.
      

Vláda argumentuje, že spolupracuje so sektorom a neuznáva údaj o exporte. “Vďaka tvrdej práci prepravcov a obchodníkov v prípravách na zmeny boli problémy na hraniciach doteraz minimálne a pohyb tovaru sa aj napriek pandémii ochorenia COVID-19 blíži k normálnej úrovni,” píše sa v jej vyhlásení.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 651,234 Úmrtí 14,177 Uzdravení 532,875 Infikovaných 104,182 Last updated: 27. novembra 2021 - 03:40 (+01:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -spot_img