nedeľa, 20 júna, 2021
30.8 C
Bratislava
Úvod Aréna Košice: Úrad verejného zdravotníctva navrhuje, aby sa školy od pondelka neotvorili

Košice: Úrad verejného zdravotníctva navrhuje, aby sa školy od pondelka neotvorili

 Základné ani materské školy v Košiciach by sa od pondelka (8. 2.) nemali otvoriť. Navrhla to riaditeľka košického regionálneho úradu verejného zdravotníctva (RÚVZ) Zuzana Dietzová. Ako informuje mesto na svojej webovej stránke, definitívne o tom rozhodne okresný krízový štáb, ktorý zasadne v sobotu o 18.00 h.

Dietzová svoj návrh zdôvodnila zvyšujúcim sa výskytom britskej mutácie nového koronavírusu, ktorá medzi pozitívne testovanými ľuďmi v Košiciach dosahuje viac ako 80 percent, ako aj kritickou situáciou v košických nemocniciach a závažným priebehom ochorenia u nakazených osôb. Ďalšími dôvodmi sú podľa nej aj zvyšujúce sa čísla u detí vo veku do desať rokov s ťažkým priebehom ochorenia COVID-19. Od začiatku roka ich evidujú 86, pričom u väčšiny z nich sa potvrdila britská mutácia.

Regionálna hygienička zdôraznila, že denný nárast pozitívne testovaných v meste a v okrese Košice-okolie sa za uplynulých 14 dní drží na čísle 500 osôb a neznižuje sa. Takisto uviedla, že počet úmrtí na ochorenie COVID-19 každý týždeň prudko rastie. Celkovo na nový koronavírus zomrelo v Košiciach a okolí za viac ako päť týždňov spolu 320 ľudí, za posledný týždeň ich bolo 75.

„Vzhľadom na vyššie spomínané čísla žiadam prehodnotiť rozhodnutie o návrate detí v okresoch Košice a Košice-okolie do škôl. Navrhujem zotrvať pri súčasnom režime školskej dochádzky s tým, žeby materské školy a prvý stupeň základných škôl navštevovali iba deti rodičov pracujúcich v kritickej infraštruktúre,“ povedala Dietzová.

Podľa nej by rodičia, ktorých deti zostanú doma a budú sa vyučovať on-line, mali mať aj naďalej nárok na pandemickú OČR.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

Slovensko
Pozitívne vzorky 391,325 +28 Dnes Úmrtí 12,492 +6 Dnes Uzdravení 377,950 Infikovaných 883 Last updated: 20. júna 2021 - 19:55 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -