štvrtok, 17 júna, 2021
19.2 C
Bratislava
Úvod Aréna Polícia varuje: Neverte podvodníkom, ktorí sa predstavujú v mene spoločnosti Microsoft

Polícia varuje: Neverte podvodníkom, ktorí sa predstavujú v mene spoločnosti Microsoft

Polícia naďalej zaznamenáva zvýšený počet prípadov podvodných telefonátov adresovaných priamo na súkromné mobilné čísla občanov Slovenskej republiky. “Podvodníci používajú metódu, na základe ktorej sa príjemcovi hovoru zobrazuje prichádzajúce slovenské číslo, pravdepodobne sa však nachádzajú v zahraničí. V anglickom jazyku sa predstavujú ako pracovníci technickej podpory Microsoftu,” priblížil hovorca Prezídia Policajného zboru (PPZ) Michal Slivka.
      

So zámienkou opravy softvéru sa snažia získať vzdialený prístup, prostredníctvom ktorého zablokujú počítač volaného a za odblokovanie žiadajú úhradu prostredníctvom internet bankingu. “Je pravdepodobné, že po prihlásení sa do internet bankingu získajú aj tieto citlivé údaje svojej obete a dôjde k ďalším finančným podvodom,” upozornil Slivka.
      

Podvodníci sa predstavujú skutočnými menami zamestnancov Microsoftu, ktoré našli na sociálnych sieťach. Samotná firma však upozorňuje, že nikdy nekontaktujte svojich štandardných zákazníkov ako prvá, kontakt vždy nadväzuje používateľ, nie spoločnosť.
     

 Na zvýšenú obozretnosť vyzval Slivka aj preto, lebo pri podvodoch vykonávaných zo zahraničia má polícia limitované možnosti, ako pomôcť podvedeným občanom a šanca vymôcť peniaze naspäť je minimálna.

    

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

Slovensko
Pozitívne vzorky 391,149 Úmrtí 12,456 Uzdravení 377,534 Infikovaných 1,159 Last updated: 17. júna 2021 - 07:55 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -