štvrtok, 6 mája, 2021
12.6 C
Bratislava
Úvod Aréna Sulík: Sberbank zmenila názor, ale zákon o kritickej infraštruktúre je dobrá poistka

Sulík: Sberbank zmenila názor, ale zákon o kritickej infraštruktúre je dobrá poistka

Sberbank, hlavná financujúca banka Slovenských elektrární (SE), vo štvrtok (4. 2.) oznámila, že už netrvá na akciách do záruky. Vyhlásil to v piatok v pléne Národnej rady (NR) SR minister hospodárstva Richard Sulík (SaS) pri predstavovaní návrhu zákona o kritickej infraštruktúre, ktorý je v druhom čítaní.
     

 “Tento zákon je poistka, keď bude prijatý, tak sa najprv nebude diať vôbec nič ohľadom tohto zákona, ale všetci zúčastnení budú vedieť, že ak by náhodou malo dôjsť k nejakým aktivitám, ktoré by mohli byť proti záujmom SR, tak máme v ruke takýto nástroj a vieme konať, vieme zamedziť veciam, ktoré by mohli poškodiť krajinu,” priblížil Sulík.
      

Zo spoločnej správy výborov parlamentu vyplynuli isté zmeny pôvodného návrhu. Podiel, od ktorého bude povinnosť informovať Ministerstvo hospodárstva (MH) SR, že dochádza k prevodu, predaju alebo konkurzu, nebude od 5 %, ale až od 10 %. Zároveň nebude povinnosť mať vždy súhlas vlády, ale bude povinnosť informovať ministerstvo a až na podnet MH by vláda začala konať. “Takto sme to prevzali z nemeckého zákona o ochrane infraštruktúry,” skonštatoval Sulík s tým, že s návrhom by tak už nemal byť žiadny problém.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 384,660 +343 Dnes Úmrtí 11,920 +34 Dnes Uzdravení 366,264 Infikovaných 6,476 Last updated: 6. mája 2021 - 21:42 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -