štvrtok, 22 apríla, 2021
9 C
Bratislava
Úvod Aréna Pre nedostatok čipov obmedzuje produkciu aj General Motors

Pre nedostatok čipov obmedzuje produkciu aj General Motors

General Motors (GM) je ďalšou automobilkou, ktorú zasiahol nedostatok čipov. Americký koncern v stredu oznámil, že z tohto dôvodu zastaví alebo obmedzí produkciu v štyroch výrobných závodoch.

GM na budúci týždeň od 8. februára úplne zastaví produkciu v závodoch Fairfax v Kansase, Ingersoll v Ontariu a San Luis Potosi v Mexiku. V juhokórejskom závode Bupyeong 2 bude na budúci týždeň vyrábať len na polovičnú kapacitu.

GM nezverejnil, o koľko vozidiel vyrobí menej ani to, ktorého dodávateľa sa týka nedostatok čipov. Koncern len uviedol, že sa bude sústrediť na to, aby výroba pokračovala v závodoch produkujúcich najziskovejšie modely, ako sú veľké pickupy, športovo-úžitkové vozidlá (SUV) a športové autá Chevrolet Corvette.

“Aj napriek našim snahám o zmiernenie následkov nedostatok polovodičov zasiahne produkciu GM v roku 2021,” povedal pre Reuters hovorca David Barnas.

Pre nedostatok čipov boli nútené obmedziť produkciu aj ďalšie automobilky, ako sú Volkswagen, Ford Motor, Subaru, Toyota Motor, Nissan Motor a Stellantis.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 377,473 +764 Dnes Úmrtí 11,304 +60 Dnes Uzdravení 255,300 Infikovaných 110,869 Last updated: 22. apríla 2021 - 01:54 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -