štvrtok, 21 októbra, 2021
18.2 C
Bratislava
ÚvodArénaUniverzitná nemocnica v Bratislave hlási vážnu situáciu

Univerzitná nemocnica v Bratislave hlási vážnu situáciu

Situácia v Univerzitnej nemocnici Bratislava (UNB) v súvislosti s hospitalizovanými pacientmi je naďalej veľmi vážna. Pre TASR to uviedla hovorkyňa najväčšej slovenskej nemocnice Eva Kliská s tým, že v súčasnosti majú reprofilizované lôžka obsadené na 93 percent.
      Priblížila, že je zreteľne vyšší počet pacientov s ťažkým priebehom zápalu pľúc, ktorí vyžadujú intenzívnu liečbu kyslíkom a pribúdajú im komplikácie. “Liečba týchto pacientov je, samozrejme, dlhšia a komplikovanejšia. Títo pacienti vyžadujú liečbu venóznými antibiotikami, vyžadujú vysoké prietoky kyslíkom, sú na kyslíku závislí,” povedala s tým, že ide o pacientov, ktorí si vyžadujú liečbu kyslíkovou terapiou.
      UNB v súlade s príkazom Ministerstva zdravotníctva (MZ) SR poskytuje neodkladnú zdravotnú starostlivosť pacientom s ochorením COVID-19 alebo pacientom bez ochorenia COVID-19. Kliská vysvetlila, že ide o stavy, ktoré bezprostredne ohrozujú život pacienta alebo niektorú zo základných životných funkcií, bez rýchleho poskytnutia zdravotnej starostlivosti môžu vážne ohroziť jeho zdravie, spôsobujú mu náhlu a neznesiteľnú bolesť alebo spôsobujú náhle zmeny jeho správania a konania, pod ktorých vplyvom bezprostredne ohrozuje seba alebo svoje okolie.
      Ako ďalej uviedla, UNB má v domácej izolácii pre ochorenie COVID-19 aktuálne 176 zdravotníkov, čo je oproti minulému mesiacu o 30 menej. V tomto smere sa podľa hovorkyne situácia zlepšila. Na ochorenie COVID-19 zomrel jeden zamestnanec univerzitnej nemocnice.
      Na otázku TASR, koľko zamestnancov z celkového počtu už má UNB zaočkovaných, Kliská odpovedala, že zatiaľ ide o približne 60 percent. Naďalej sa podľa jej slov na očkovanie prihlasujú aj ďalší zdravotníci. Podotkla, že mnohí zo zdravotníkov najväčšej slovenskej nemocnice už prekonali ochorenie COVID-19, a preto sa budú očkovať najskôr o tri mesiace.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 446,305 +3,091 Dnes Úmrtí 12,883 +11 Dnes Uzdravení 408,052 Infikovaných 25,370 Last updated: 21. októbra 2021 - 15:55 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -spot_img