streda, 1 decembra, 2021
6.4 C
Bratislava
ÚvodArénaMesík: Ak nezvíťazí veda, bude mať Slovensko do konca apríla 20 000...

Mesík: Ak nezvíťazí veda, bude mať Slovensko do konca apríla 20 000 mŕtvych. Liek proti covid nakupujú a la Mečiar v 90-tych rokoch

Ak nezvíťazí veda, bude mať Slovensko do konca apríla 20 000 mŕtvych – prognózuje Juraj Mesík, analytik globálnych rizík. Pre ParlamentneListy.sk predpovedal v decembri do konca januára 4000, až 5000 mŕtvych. Jeho odhad realita potvrdila. Mesík je nesmierne rozladený zo spôsobov ako štát nakupuje liek, čo má byť účinný aj proti covid-19, ivermectin. Je tam podľa neho zrejmá “neotrasiteľná túžba vytĺcť aj z tohoto superlacného lieku čo najviac prachov do súkromných vreciek vládou vyvolených cez určenie monopolného výrobcu a zrejme aj dovozcu.”

“Ak bude premiér pokračovať v improvizáciách ako počas celej jesene, tak to odhadujem do konca januára na 4 000 až 5000 mŕtvych,” uviedli ste v decembri pre ParlamentneListy.sk. Tak sa zdá, že váš odhad bol presný. Z čoho ste vychádzali?

Nie je to žiadna veľká veda: vychádzal som zo stavu premorenia populácie, z dodnes platných oficiálnych odporúčaní Ministerstva zdravotníctva SR na ambulanciách covid neliečiť a na JISkách do pacientov pumpovať neúčinný remdesivir po 2100 eur, a plus z elementárnej biologickej reality ktorou je prudký pokles hladín vitamínu D v krvi Európanov počas zimy. 

Len na osvieženie pamäte, keď sme sa 30. decembra rozprávali, bolo na Slovensku oficiálne 2 065 obetí covidu – 31. januára ich počet dosiahol 4 711 – za necelý mesiac teda u nás oficiálne zomrelo 2461 ďalších ľudí. Reálne, žiaľ, oveľa viac.

Dalo sa týmto počtom podľa vás predísť?  Ako?

Dalo a to veľmi jednoducho, lacno a účinne! Neexistuje žiadny dôvod, prečo by malo zomierať výrazne viac Slovákov, ako Nórov alebo Fínov (viď graf).

Graf úmrtí na covid-19

Stručný 10 stranový postup čo má vláda urobiť aby predišla zimnému masakru obyvateľov Slovenska som začiatkom novembra poslal trom členom vlády SR, hlavným slovenským médiám, a od 14.11. je každému voľne dostupný na mojej webovej stránke. Je napísaný tak jednoducho, aby ho pochopili aj podvodníci a plagiátori. Oslovení členovia vlády sa naň vykašľali a slovenské médiá neuverejnili ani len správu o jeho existencii. 

Opäť pripomeniem jedno číslo: 14.10., odkedy je ten návrh verejne dostupný, sme tu mali 510 oficiálnych obetí covidu. Tisíce ľudí zomreli zbytočne. Boli obetovaní na oltári korupcie a ignorantstva.

Skúsime urobiť prognózu vývoja aj na február a marec? Kedy sa podľa vás situácia upokojí? Viem, že je to ťažká otázka…

Záleží od politických rozhodnutí vlády – teda v našom autokratickom systéme, od toho, ako rozhodne náš hlavný plagiátor. Úplne presne – záleží od toho ako rýchlo tu bude všeobecne dostupný ivermectin a to tak na ambulantnú liečbu, ako aj na aktívnu profylaxiu. Dám vám dva scenáre:

Prvý nazvime “Víťazná korupcia”. Hlavný plagiátor sa bude ďalej hrať na šprtanie v nosohltanoch (prípadne aj v zadkoch), národ sa bude do zblbnutia testovať, karantény dorazia aj zvyšok slovenskej ekonomiky a Matovičovi koaliční fackovací panáci sa mu budú donekonečna pokorne klaňať. Ivermectin bude reálne dostupný pre horných 10 000 a ich rodiny a kamarátov a vláda nezaháji fortifikáciu potravín vitamínom D. 

V takom prípade by do konca apríla počet obetí covidu na Slovensku dosiahol okolo 20 tisíc. Možno viac – toto číslo platí len ak sa nezjaví nejaká ešte infekčnejšia a smrteľnejšia mutácia vírusu ako je tá britská.

Druhý scenár nazvime “Zvíťazila veda”. Myslím tá skutočná, nie karpatská a korupčná. Do chvíle, keď tu bude mať každý chorý alebo ohrozený človek prístup k ivermectinu, bude počet nakazených aj mŕtvych vytrvalo rásť, ale zhruba 10 dní od momentu, keď ho bude mať k dispozícii každý nakazený od Kútov po Sninu, začne počet nových obetí rýchlo klesať. Ľudia s nezvratným poškodením na umelých ventiláciách a JISkách ešte dozomierajú, ale nemocnice sa rýchle vyprázdnia a začnú sa vracať do ako-tak normálnych pomerov. Pomerne rýchlo bude možné bezpečne otvoriť školy a podniky, ktoré nekonečné lock-downy ešte úplne nezruinovali. Takýto vývoj by ešte ďalej umocnila fortifikácia potravín vitamínom D podľa vzoru “Fínsko +”. 

Oboje, aj fortifikácia potravín vitamínom D, aj zabezpečenie všeobecnej dostupnosti lacného iveremectinu, sú jednoduché a rýchlo realizovateľné opatrenia. Chcú len dve veci: inteligenciu a zodpovednosť. Práve toho je, žiaľ, v súčasnej vláde ako šafranu.

Momentálne to vypadá, že sa Slovensko bude ďalej brodiť blatom korupcie, nekompetentnosti a teda nevyhnutne aj umierania stoviek ľudí denne. Po “liečení” covidu neúčinným remdesivirom a vyhodení stoviek miliónov eur na špajdľové spartakiády, Matovičov minister poslal na meno ďalšieho z ľudí na výplatnej páske výrobcu remdesiviru povolenie (viď kópia) na použitie ivermectinu.

povolenie na dovoz ivermectinu

Je to dielko pekne v štýle “privatizácie dopredu určenému vlastníkovi” a´la Mečiar v 90-tych rokoch. V liste minister určil konkrétneho monopolného dodávateľa lieku, od ktorého má ktosi – kamaráti adresáta listu? – na Slovensko doviesť z prsta vycucaný počet 5000 balení ivermectinu po sto tabliet. Bohvie kedy a bohvie za koľko. V slobodnej trhovej ekonomike – haló priatelia v SAS, keď ste boli v opozícii, tak radi ste o nej rozprávali! – by štát zrušil obmedzenie pre dovoz, a vyzval by obchodníkov, nech čo narýchlejšie dovezú ivermectin pre ľudí od hociktorých z povedzme desiatich renomovaných výrobcov. No, ale to by sa samozrejme nikto nenabalil…

Áno, ivermectin, liek, na ktorý dlhodobo upozorňujete, mieri na Slovensko. Prečo teda nie ste spokojný?

Chorých a zomierajúcich ľudí nezaujíma či sem mieri – ich a ich priateľov a príbuzných zaujíma, či im ho dnes a najneskôr zajtra môže podať ich obvodná lekárka alebo lekár v nemocnici. V tejto chvíli je odpoveď jednoduchá: Nemôže, lebo nemá! 

No a druhá vec je, koľko bude stáť. Slováci už vedia, že v Egypte v lekárni dostanete balenie 8 x 6 mg za 80 eurocentov. V Indii ešte lacnejšie. 

Je pravda, že zatiaľ nikto nevie, v akom objeme a kedy sa dostane do lekární, aby ho mohli predpisovať aj ambulantní lekári pri domácej liečbe… Podľa štúdií je však účinný ako prevencia a aj liek skorej liečby, takže v čom je  problém? Chce si to štát najskôr “odskúšať” na nemocniciach, či?

Tie tančeky majú podľa mňa dva dôvody. Jeden je snaha konkrétnych ľudí, ktorí za cenu tisícok obetovaných životov celé mesiace aktívne bránili účinnej liečbe a profylaxii covidu zachrániť si akú-takú tvár. Vypadať aspoň trochu ako odborníci a nie ako skorumpovaná skupina páchateľov. Takže idú “skúmať” liek známy 40 rokov a podaný stovkám miliónov ľudí, liek na zozname základných liečiv WHO nielen pre dospelých, ale aj detí!, liek, o ktorom máme v tejto chvíli najmenej 55 vedeckých štúdií – z toho už 21 peer reviewed a 17 randomizovaných kontrolovaných štúdií – potvrdzujúcich jeho mimoriadnu účinnosť pri liečbe aj profilaxii covidu. Pri profilaxii je to 90%. Pri včasnej liečbe 84%. Podrobnosti nájdete tu

No a druhý sa zdá byť neotrasiteľná túžba vytĺcť aj z tohoto superlacného lieku čo najviac prachov do súkromných vreciek vládou vyvolených cez určenie monopolného výrobcu a zrejme aj dovozcu. Nakúpiť 10 tisíc balení po 50 centov a predať ich chorým Slovákom povedzme každé za 50 eur – to by sa mnohým veľmi, ale naozaj veľmi páčilo! A urobia všetko možné, aby to tak bolo.

Covid-19 sa javí veľmi nevyspytateľne. Sledujúc okolie, prežijú ho častokrát bez ujmy ľudia vo vysokom veku, invalidi, obézni a iné rizikové skupiny, ale viac zasiahne zdravých jedincov, športovcov? Čím to môže byť?

Každý človek je originál s originálnym stavom imunity, nervového systému, metabolizmu. Faktorov v hre je veľa, spomeniem len jeden kriticky dôležitý. Niekto je obézny a starší, ale od jesene berie vysoké dávky vitamínu D, takže ho má dostatočne vysokú sérovú hladinu a je preto odolnejší. Niekto iný je možno štíhly, mladý a zdravý, ale jeho sérové D uprostred zimy už kleslo tak nízko, že je doslova pozvánkou pre koronavírusy. Ako bude postupovať zima, budeme svedkami toho – a viaceré správy naznačujú, že toho svedkami už v niektorých krajinách Európy aj sme – že bez účinnej včasnej liečby sa ťažký a smrteľný priebeh choroby začne častejšie vyskytovať aj medzi 50-tnikmi, 40-tnikmi, i mladšími. Niekedy v marci – apríli sa to možno začne prejavovať dokonca aj u Fínov a Nórov. Ak, pravda, ich vlády včas nezvýšia dávky vitamínu D v potravinách pre svojich obyvateľov. Alebo nezabezpečia včasnú liečbu pacientov ivermectinom, prípadne neurobia oboje. 

Na Slovensku budú mať občania to, čo si zoči – voči silám korupcie a nevzdelanosti vybojujú! Zdravie a životy občanov zatiaľ stále prehrávajú.

728*90

4 KOMENTÁRE

  1. Hlavný problém je v tom, že ľudia ignorujú všetky opatrenia a veselo sa navštevujú akoby sa nič nedialo. Až do prvej smrti v rodine.

  2. Toto je zúfalý boj o zavedenie ľahko dostupnej, účinnej a lacnej liečby.
    Najlepšie formou dostupnosti v každej lekárni BEZ lekárskeho predpisu.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 689,618 +9,534 Dnes Úmrtí 14,503 +85 Dnes Uzdravení 563,790 Infikovaných 111,325 Last updated: 1. decembra 2021 - 13:10 (+01:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -spot_img