sobota, 3 decembra, 2022
1.9 C
Bratislava
ÚvodArénaAnglicko rozšíri testovanie v oblastiach, kde sa šíri juhoafrický variant vírusu

Anglicko rozšíri testovanie v oblastiach, kde sa šíri juhoafrický variant vírusu

Britské zdravotnícke úrady v pondelok oznámili, že rozšíria testovacie kapacity v ôsmich oblastiach v Anglicku, kde za posledný týždeň zaznamenali 11 prípadov nákazy tzv. juhoafrickým variantom koronavírusu SARS-CoV-2. Informovala o tom agentúra AFP.

Kapacity na testovanie sa zvýšia v oblastiach, kde žije približne 80.000 ľudí, vrátane niektorých častí hlavného mesta Londýn.

“Je nevyhnutné, aby sme urobili všetko, čo je v našich silách, aby sme zastavili šírenie tohto variantu. Dôrazne preto vyzývam všetkých v týchto oblastiach, aby sa podrobili testovaniu, či už máte príznaky, alebo nie,” uviedol vo vyhlásení britský minister zdravotníctva Matt Hancock.

Variant známy ako B.1.351 doposiaľ zistili vo viac ako 30 krajinách a minulý týždeň ho prvýkrát zaznamenali aj v Spojených štátoch.

Vedci sa viac než tzv. britského variantu nového koronavírusu (známeho ako B.1.1.7) obávajú práve juhoafrického variantu. Dôvodom je, že tento variant je možno rezistentný voči niektorému z účinkov protilátok produkovaných súčasnými vakcínami či liečbe syntetickými protilátkami.

728*90
- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -