piatok, 7 mája, 2021
10.7 C
Bratislava
Úvod Aréna Imrecze ide do väzby

Imrecze ide do väzby

Bývalý šéf finančnej správy František Imrecze bude stíhaný väzobne. V pondelok o tom rozhodol sudca pre prípravné konanie Špecializovaného trestného súdu v Pezinku. Rozhodnutie nie je právoplatné. Informoval o tom obhajca Františka Imrecze Juraj Gavalec.

Advokát doplnil, že dôvodom väzobného stíhania Františka Imreczeho je kolúzna a pokračovacia väzba. “Podali sme sťažnosť, nestotožňujeme sa s tým,” zdôraznil.

Súd sa podľa neho stotožnil s tým, že obvinenie z porušovania povinností pri správe cudzieho majetku nie je zadokumentované dôkazmi a “vychádza to skôr na machinácie pri verejnom obstarávaní, kde je trestná sadzba dva až osem rokov.”

František Imrecze, bývalý šéf IT sekcie finančnej správy Milan Grega a Jana Rovčaninová sú stíhaní za obzvlášť závažný zločin porušovania povinností pri správe cudzieho majetku, podnikateľ Peter B. za zločin prijímania  úplatku. Potvrdila to potvrdila hovorkyňa Úradu špeciálnej prokuratúry Jana Tökölyová.

Ostatné osoby zadržané počas piatkovej (29. 1.) akcie Mýtnik boli už skôr prepustené na slobodu.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 384,660 +343 Dnes Úmrtí 11,920 +34 Dnes Uzdravení 366,264 Infikovaných 6,476 Last updated: 7. mája 2021 - 03:10 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -