nedeľa, 19 septembra, 2021
14.9 C
Bratislava
ÚvodArénaVallo: Benefit dobrovoľného testovania je zisťovanie britskej mutácie

Vallo: Benefit dobrovoľného testovania je zisťovanie britskej mutácie

Bratislavský primátor Matúš Vallo považuje za jeden z benefitov dobrovoľného víkendového testovania v Bratislave zisťovanie podielu britskej mutácie nového koronavírusu na šírení vírusu. Uviedol to na sociálnej sieti.
    

  Informoval, že každý, kto má pozitívny výsledok antigénového testu a dal sa otestovať v dočasných odberových miestach pri vozidlách MHD s rezervačným systémom, je tak pozvaný aj na PCR test. Prostredníctvom tohto testu sa zisťuje forma vírusu. “Bude to veľmi dôležitý údaj, pretože nám veľa napovie o ďalšom vývoji situácie v Bratislave,” doplnil.
    

  Zdôraznil, že ak bude percento britskej mutácie medzi pozitívnymi vysoké, s najväčšou pravdepodobnosťou sa efekt tejto agresívnejšej mutácie už aspoň sčasti prejavil aj v aktuálnej krivke infikovaných a pri súčasných opatreniach je nádej na ďalší pokles incidencie nových prípadov.
    

  “Pokiaľ však toto percento bude menšie, bude to znamenať, že agresívnejšia podoba tohto vírusu ešte neukázala svoju silu a budeme musieť byť maximálne obozretní,” podotkol. V tejto súvislosti apeluje na verejnosť, aby sa v záujme vlastnej ochrany a ochrany svojich blízkych dala otestovať.
      

Upozornil, že termín na niektorých bratislavských odberových miestach si môžu občania rezervovať aj prostredníctvom stránky covid.bratislava.sk.
    

  Vallo avizuje, že od budúceho týždňa bude v Bratislave rozšírený počet odberových miest, čo by malo zvýšiť kapacitu testovania.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 402,808 +742 Dnes Úmrtí 12,569 Uzdravení 383,511 Infikovaných 6,728 Last updated: 19. septembra 2021 - 13:10 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -