Maltská polícia zadržala troch Slovákov a obvinila ich z únosu

0
malta, architecture, outside
Ilustračná snímka, Malta. Foto: Pixabay

Troch Slovákov zadržali na Malte pre podozrenie, že tento týždeň na ostrove uniesli ďalšieho slovenského občana, od ktorého sa pokúšali vymáhať peniaze. Oznámila to v sobotu maltská polícia, ktorej vyjadrenie priniesli miestne médiá.
      

Podozrivých chytili po tom, ako sa ich obeti podarilo ujsť a privolať pomoc, uviedli na svojich weboch noviny Times of Malta a The Malta Independent.
     

 Incident sa začal v stredu večer, keď podľa polície trojica mužov pristúpila na ulici v meste Mellieha na severe Malty k 30-ročnému Slovákovi, ktorého prinútili nastúpiť do auta a zviazali mu ruky. Odviezli ho do neďalekej lesnatej oblasti, kde ho údajne priviazali k stromu, vyhrážali sa mu nožom a bili ho.
     

 Polícia dodala, že útočníci následne previezli muža do hotela v meste Sliema, kde ho cez noc držali proti jeho vôli. Utiecť sa mu podarilo ďalší deň popoludní, keď sa únoscovia pripravovali prepraviť ho na iné miesto. Ľudia v neďalekom obchode počuli jeho volanie o pomoc a privolali políciu.
     

V sobotňajšom policajtom oznámení sa tiež uvádza, že u podozrivých našli veci patriace obeti a vyšetrovatelia tiež identifikovali vozidlo použité pri únose.
      

Troch zadržaných predvedú ešte v sobotu pred súd a obvinia z únosu muža, násilia voči nemu a ďalších trestných činov.

- Reklama -