utorok, 11 mája, 2021
27.1 C
Bratislava
Úvod Aréna Kolíková dočasne zastavila sudkyni Kyselovej výkon funkcie, keďže je stíhaná väzobne

Kolíková dočasne zastavila sudkyni Kyselovej výkon funkcie, keďže je stíhaná väzobne

Ministerka spravodlivosti SR Mária Kolíková (Za ľudí) podala návrh na dočasné pozastavenie výkonu funkcie sudkyne Krajského súdu (KS) v Žiline Evy K. TASR o tom informoval hovorca rezortu spravodlivosti Peter Bubla.
      Hovorca doplnil, že dôvodom návrhu je vznesené obvinenie prokurátorom Úradu špeciálnej prokuratúry za zločin prijímania úplatku spolupáchateľstvom a pre zločin zneužívania právomoci verejného činiteľa, pričom ide o úmyselné trestné činy.
      “Preto ministerka spravodlivosti navrhuje, aby disciplinárny senát vydal rozhodnutie, ktorým JUDr. Eve K. dočasne pozastaví výkon funkcie sudcu, a to až do právoplatného skončenia trestného stíhania,” spresnil.
      Sudkyňa je momentálne stíhaná väzobne. Dôvodom je obava z ovplyvňovania svedkov, teda kolúzna väzba. Rozhodnutie Špecializovaného trestného súdu nie je právoplatné. Obvinená proti nemu podala sťažnosť a sťažnosť podal aj prokurátor kvôli neakceptovaniu preventívnej väzby. Rozhodne o nich Najvyšší súd SR.
      Národná kriminálna agentúra (NAKA) zadržala Evu K. 20. januára na pracovisku KS v Žiline. V rámci policajnej akcie bola v mieste bydliska zadržaná aj emeritná sudkyňa toho istého súdu Mária U.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 386,136 +350 Dnes Úmrtí 12,077 +26 Dnes Uzdravení 368,447 Infikovaných 5,612 Last updated: 11. mája 2021 - 18:25 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -